Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Cenega se pouští i do retailu. Láká na slevy loňských hitů

Marek Jedinák

Marek Jedinák

9. 7. 2012

Cenega, jeden z předních místních distributorů počítačových a konzolových her se pouští také do retailového prodeje. Otevřela si totiž vlastní herní e-shop.

Mezi jedny z největších prodejních úspěchů loňského roku patří Deus Ex. zdroj: Vydavatel hry

Cenega, výhradní distributor titulů od světoznámých herních studií pro Českou republiku, jakými jsou například Eidos, Square Enix či Rockstar Games, začíná i s retailovým prodejem videoher pro PC a konzole.

V České republice tak jde o další z desítek herních e-shopů, které s obrovskou intenzitou vznikají i zanikají, neboť je místní trh doslova přesycen prodejci rekrutovanými často z řad naivních začínajících podnikatelů, kteří chtějí zbohatnout prodejem výrobků s téměř nulovou marží.

Má šanci další prodejce na českém trhu uspět? Jistě k tomu bude potřebovat nějaké unikum.

Čím má být nový internetový obchod s názvem muve.cz unikátní prozradil exkluzivně pro TOPZINE.cz produktový manažer obchodu, Jaroslav Kreif: „Na rozdíl od přímé konkurence se zaměřujeme nejenom na počítačové hry, ale také Blu-Ray disky, protože si myslíme, že si jsou herní a filmový průmysl velmi blízké. Zároveň také do budoucna připravujeme jednu zajímavou funkcni, která ještě výrazně rozšíří možnosti našeho obchodu.“

Čtěte také: VIDEO: Nejvýkonnější svítilna na světě dokáže smažit vejce i roztavit plast

V novém internetovém obchodu si tak příznivci virtuální zábavy budou moci zároveň objednat také Blu-ray disky, což však nelze považovat za nějak spektakulární důvod, proč nakupovat hry právě zde.

Internetový obchod se díky svému propojení s výhradním distributorem snaží nabídnout konkurenční výhodu především ve velkém množství dárkových předmětů, které je možné získat k předobjednávkám. V současnosti láká také na výprodej loňských pecek, jakými jsou například L.A. Noire, Deus Ex či Batman: Arkham City.

Pokud se společnosti podaří pokračovat v současné cenové politice, která dokáže pružně reagovat na aktuální poptávku, a zároveň je schopna stlačit cenu nových PC her klidně pod 900 korun, mohl by se objevit nový, silný hráč schopný rozdmýchat konkurenční boj, v jehož konečném důsledku by kvůli tlaku na ceny zvítězil zákazník.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cenega se pouští i do retailu. Láká na slevy loňských hitů

Hide picture