Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Červencové knižní fantasy novinky přinášejí Kotletu i Howarda

Olga Buriánková

Olga Buriánková

31. 7. 2016

Léto, dovolené i prázdniny jsou v plném proudu a před fanoušky literární fantastiky spousta volného času. Také v červenci se mohou těšit na příjemná setkání – čekají je zbrusu nové počtení od Františka Kotlety, Roberta E. Howarda a dalších. 

frantisek kotleta_velke problemy v malem vietnamu

Velké problémy v Malém Vietnamu – volné pokračování Příliš dlouhé swingers party. Zdroj: výřez knižní obálky.

Robert E. Howard: Černý kámen

robert_e_howard_cerny kamen

Zdroj: knižní obálka.

Robert E. Howard neproslul pouze jako autor hrdinské fantasy, Conana a dalších neohrožených reků, ale patří rovněž k předním představitelům pulpového dobrodružného hororu se silným lovecraftovským zabarvením.

Z jeho bohatého díla vybíráme do třetího svazku Klasických děl hororu klíčové texty, které napomáhaly vytvářet mýtus Cthulhu, a vedle nich lze v této knize najít i několik dalších temných povídek s Howardovými oblíbenými okultními badateli, v dobrodružstvích, při nichž stydne krev v žilách.

Kdo jsou Obyvatelé podhrobí ve stejnojmenné klaustrofobní povídce? Co se skrývá pod patnáctou úrovní tajuplných chodeb v odlehlém kopci? Jakým hlasem promlouvá pradávný bůh Enlil ve ztraceném africkém údolí? Odkud se vzaly přízračné Děti noci a co jsou vlastně zač? Jaká rouhavost se uctívá u bizarního Černého kamene v uherských horách? V čem spočívá Dermodova zhouba na divokém irském pobřeží?

Vydalo nakladatelství Laser-books 1. července 2016.

Pokračování na další stránce…

lev grossman_magove 3_carodejova zeme

Zdroj: knižní obálka.

Lev Grossman: Mágové 3 – Čarodějova země

Třetí díl příběhu o mladém muži, který praktikuje magii v reálním světě. V mistrně napsaném románu se fantazie stává realitou a naopak. Quentina Coldwatera vyhnali z Filorie, ze země jeho dětských snů, a od té doby s ním skutečný svět pořádně zametá.

Teď se stal pouhým dalším snaživcem, zachmuřeným a zoufalým, jenž se úporně pokouší vyšplhat po kluzkém svahu zpět ke světlu a teplu. Nemá co ztratit, a tak se vrací tam, kde všechno začalo – na střední školu kouzel v Brakebills. Ale své minulosti nemůže uniknout…

Vydalo nakladatelství XYZ 18. července 2016.

Pokračování na další stránce…

Jan Hlávka: Kladivo na čaroděje 11 – Bůh strachu

jan hlavka_kladivo na carodeje_11_buh strachu

Zdroj: knižní obálka.

Nováček v týmu kladivářů, zkušený a oblíbený autor Jan Hlávka, píše již 11. příběh naší svérázné čtveřice. Když Prahou začnou kolovat části tajemného magického artefaktu, křehká příměří jsou porušena a začíná nelítostný boj. Felix Jonáš se svým týmem ani tentokrát nemůže zůstat stranou, i kdyby chtěl sebevíc.

Namísto prastarého zla, monster a démonů se musí postavit něčemu mnohem horšímu – své minulosti. Ta vrhá příliš nebezpečné stíny a starý přítel se snadno změní v nového nepřítele. Zejména, když se rozhodne stát bohem a změnit svět v lepší místo – ať to stojí cokoliv…

Vydalo nakladatelství Epocha 27. července 2016 jako přílohu časopisu Pevnost.

Pokračování na další stránce…

František Kotleta: Velké problémy v malém Vietnamu

frantisek kotleta_velke problemy v malem vietnamu

Zdroj: knižní obálka.

Volné pokračování knihy Příliš dlouhá swingers party. Tomáš Kosek má problém. Velký problém. Někdo unesl dceru českého premiéra a stopy vedou k prastaré sektě, která to s magií myslí nejen smrtelně vážně, ale hlavně s ní opravdu umí zacházet. Navíc se pohádal se svou holkou a ta se vrátila zpět k prostituci.

Mohlo by to být ještě horší? Jistě, ještě je tu to proroctví o konci světa. Jak jinak? Vždycky je tu nějaké proroctví. Jenže tohle, zdá se, není úplně vycucané z prstu.

Vydá nakladatelství Epocha 29. července 2016.

Pokračování na další stránce…

C. J. Redwine: Stínová královna

c_j_redwine_stinova_kralovna

Zdroj: knižní obálka.

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejmocnější? Po matčině smrti se život korunní princezny Lorelei dramaticky změní. V zájmu posílení odvěkého spojenectví její rodné Havraní říše a sousedního Morkantu se Loreleiin otec znovu ožení, a sice se sestrou zesnulé královny, Irinou. Zpočátku se zdá, že je všechno v nejlepším pořádku: panovník Havraní říše i jeho dvě děti jsou konečně šťastní.

Irina však pomocí temné magie postupně ovládne celý zámek včetně krále, jenž se stává pouhou loutkou, závislou na vůli své manželky… Lorelei ví, že proti Irině může bojovat jen jedinými zbraněmi – a to kouzly, která budou mocnější než královnina. Musí však být rychlejší, důvtipnější a silnější než Irina a v boji o trůn Havraní říše a záchranu lidu svého království je ochotná obětovat i to nejcennější – svůj vlastní život.

Vydalo nakladatelství Baronet v červenci 2016.

Pokračování na další stránce…

Brian McClellan: Prachmistři 2 – Krvavé tažení

brian mcclellan_prachmistri 2_krvave tazeni

Zdroj: knižní obálka.

Polní maršál Tamás svrhl krále a odstranil největší vnitřní nepřátele nového režimu. Ovšem nyní musí vyhrát válku proti Kezu, který má děsivou převahu. Už tak zoufalou pozici mu navíc ještě zhorší zrada.

Tamás a jeho nejlepší muži jsou náhle odříznuti od Adra a nezbývá jim nic jiného, než se vydat na dlouhou cestu napříč nepřátelským územím a odrážet neustálé útoky pronásledovatelů. V Adopestu se zatím přiostřuje boj o moc. Gangy a špioni hrají tu nejšpinavější hru ze všech, v níž má lidský život cenu jako drobné, které je možné rozhazovat plnými hrstmi. Je to čas podlosti, ale i hrdinství.

A v nejtemnější hodince království se k armádě vrací poslední prachmistr Taniel, jen aby zjistil, že Kezu pomáhá někdo, komu prohnal hlavu kulí – do hlubin šílenství se propadající bůh Kresimír, který je pevně odhodlán zničit své nepřátele… a dost možná i celý svět!

Vydalo nakladatelství Tallpress v červenci 2016.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Červencové knižní fantasy novinky přinášejí Kotletu i Howarda

Hide picture