×
FANZINE.cz

Červencové novinky literární fantastiky od autorů nejslavnějších jmen

Pokračování dystopického románu Underground s podtitulem Revoluce od Františka Kotlety. Zdroj: výřez knižní obálky.

Čtenáře sice v červenci již záplava nových knih nečekala, o to pozoruhodnější však byl výběr. Nakladatelé potěšili vyprávěními největších klasiků všech žánrů – Kinga, Wellse, Herberta, Pratchetta, Gaimana, ale i doplňky k Tolkienovu světu.

Stephen King: Dolores Claiborneová

Stephen King: Dolores ClaiborneováDolores Claiborneová žije na vesnici na malém ostrově Little Tall a těžce si vydělává na živobytí jako hospodyně u bohaté Very Donovanové, která tam každoročně jezdí na letní sezónu do svého domu. Přizpůsobivá Dolores si zvyká i na Veřinu panovačnost a obě ženy spolu časem začnou poměrně dobře vycházet. Když stará a nemocná Vera po letech zemře a odkáže veškerý majetek Dolores, vesničané si myslí, že ji Dolores zabila.

Ta v poutavé zpovědi na policii vraždu Very odmítá, ale při výslechu vyjdou najevo jiné temné okolnosti z pohnutého života hlavní hrdinky. Neuvěřitelně poutavý Kingův román, psaný jako monolog životem pronásledované ženy, se tak trochu vymyká ostatní Kingově tvorbě. Obvyklé tajemno tu zastupuje zatmění Slunce, které sehrálo v příběhu významnou roli.

Vydalo nakladatelství Pavel Dobrovský – BETA 2. července 2021.

Alex Scarrow: Remade 3 – RebuiltAlex Scarrow: Remade 3 – Rebuilt

Ta věc má plán… V momentě nástupu na loď, která je má odvézt do Spojených států, jsou Leon a Freya rozděleni. Grace, u níž je zjištěna nákaza, je odeslána do výzkumného ústavu na Novém Zélandu. Virus, který už vyhubil téměř celé lidstvo a neustále se vyvíjí, získává schopnost komunikovat. Jeho cíl je následující: přimět poslední lidské přeživší, mezi nimiž jsou i Leon a Freya, aby se podrobili…

Jaká bude jejich poslední volba? Rebuilt je apokalyptické finále trilogie Remade od cenami ověnčeného autora série TimeRiders, Alexe Scarrowa.

Vydalo nakladatelství Omega 7. července 2021.

Robert Anthony Salvatore: Návrat domů 3 – Hrdina

Robert Anthony Salvatore: Návrat domů 3 – HrdinaV Temných říších nastalo něco jako „mír“. Démonské hordy se stáhly a matrony matky se dohadují o osudu Drizzta Do’Urdena. Přesto jim začne být postupně jasné, že i když drowský odpadlík přichází a odchází, Pavoučí město Menzoberranzan se bude plazit donekonečna. A tak je Drizztovi dovoleno vrátit se domů na Povrch. Účty jsou vyrovnány, za což někteří zaplatili životem, jiní však žijí dál. A osamělému drowovi zbývá jediný, poslední úkol: najít mír, rodinu, domov – budoucnost.

Hrdina začíná tam, kde Maestro skončil, a je spektakulárním vyústěním epického příběhu.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 8. července 2021.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..