Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Červnové knižní fantasy novinky – Anthony Ryan nebo John Flanagan

Olga Buriánková

Olga Buriánková

10. 7. 2018

Ctitelé literární fantastiky – zejména více či méně klasické fantasy – se dočkali lákavých knižních novinek i v červnu. S příchodem horkého počasí zvoucího k lenošení u vody i jinde ocení čtenáři nášup vydaných žánrových titulů.

Alice Broadway: Ink – Tajemství kůže

Alice Broadway: Ink – Tajemství kůžeJeho tetování nebyla jen pouhá „kérka“… Představte si, že žijete v zemi, kde každá přelomová událost, každé důležité rozhodnutí, všechno, co pro vás má nějaký význam, skončí na vašem těle jako tetování. Po smrti pak z potetované kůže vytvoří knihu, která bude vašim potomkům sloužit jako vzpomínka na vás a vám jako záruka věčného života. V takovém světě žije Leora. Když její otec zemře, Leora by dala cokoli, jen aby mohl v paměti ostatních žít navždy.

Ví totiž, že její otec si zasloužil, aby jeho kniha kůže se záznamem celého jeho dobrého života přetrvala navěky. Když však zjistí, že z knihy jejího otce někdo kus vyřízl a knihu upravil, musí se pustit do pátrání, které ji přiměje zamyslet se nad tím, zda svého otce vůbec znala. A jestli zná samu sebe. A jestli všechno, v co celý život věřila, je vůbec pravda. Tak začíná rozplétání strašného tajemství…

Vydalo nakladatelství Moba 6. června 2018.

James Islington: Stín věcí ztracených

James Islington: Stín věcí ztracenýchUplynulo dvacet let od doby, kdy byli svrženi a pobiti božští Auguři. Ti, kteří jim kdysi sloužili — Nadaní —, byli ušetřeni pouze proto, že přijali čtyři Zásady povstalců, a významně tak omezili svou moc. Davian musí coby jeden z Nadaných snášet následky války, prohrané dávno předtím, než se narodil. On a jemu podobní žijí v opovržení. Avšak když Davian zjistí, že vládne zakázanou mocí Augurů, uvede do chodu řetězec událostí, které všechno změní.

V lese na západě se probouzí mladík zbrocený krví. Na nic si nevzpomíná, jeho osud je však provázán s Davianovým… A daleko na severu se začíná hýbat dávný nepřítel, který byl dlouho pokládán za poraženého. Osud volá, cesta začíná…

Vydalo nakladatelství Host 12. června 2018.

Anthony Ryan: Draconis memoria – Oheň probuzeníAnthony Ran: Draconis memoria - Oheň probuzení

V rozlehlých oblastech ovládaných Kovolodním obchodním syndikátem neexistuje cennější surovina než krev draggů. Po vykrvení v zajetí chovaných či v přírodě ulovených Červených, Zelených, Modrých a Černých draggů lze vydestilovat elixíry, které obdarují závratnými schopnostmi nepočetnou skupinku mužů a žen známých jako Krvožehnaní. Málokdo však ví, že jednotlivé rody draggů chřadnou.

Jejich krve se nedostává a válka s Korvantinskou říší se blíží. Poslední naděje Syndikátu se upírají k nejasným zvěstem o existenci dalšího druhu dragga — mnohem mocnějšího, než jsou ostatní — a k hrstce vyvolených, kteří se ho nyní musejí pokusit najít. V příběhu se postupně prolínají osudy tří hlavních hrdinů. Claydon Torcreek, zlodějíček a neregistrovaný Krvožehnaný, se nedobrovolně ocitá ve službě Syndikátu a je vyslán pátrat v neprobádaných pustinách po legendárním tvorovi.

Lizanne Lethridgová, prvotřídní agentka a nájemná vražedkyně, riskuje život na výzvědné misi do srdce nepřátelského území. A Corrick Hilemore, podporučík na Kovolodním křižníku, po bitvě s piráty a následně s korvantinskou flotilou dopluje až na kraj světa a do nebezpečí mnohem většího, než mohl tušit. Všichni tři musejí svést neúprosný boj, aby odrazili nástup zničující války, nebo jí padli za oběť. První díl nové série Draconis Memoria od autora bestsellerové trilogie Stín krkavce.

Vydalo nakladatelství Host 14. června 2018.

Kevin Sands: Alchymistova šifra 2 – Znamení moru

Kevin Sands: Alchymistova šifra 2 - Znamení moruDo Londýna dorazila černá smrt a celým městem se šíří nemoc a strach. Pokud nějaký lékárník nepřijde s opravdu účinným lékem, čeká město podle tajemného proroka zkáza. Volba s přípravou léku padne na Christopherovu lékárnu Blackthorn. Když ale mladému lékárníkovi začne vyhrožovat smrtí neznámý zabiják, Christopher a jeho kamarád Tom se opět vydávají hledat pravdu a riskují přitom vlastní životy, aby odhalili temné spiknutí.

Nemoc se blíží a v sázce je víc než kdy předtím… Druhý díl dobrodružné série plné magie, záhad a šifer!

Vydalo nakladatelství Fragment 21. června 2018.

John Flanagan: Hraničářův učeň – souborné vydáníJohn Flanagan: Hraničářův učeň -souborné vydání

Všech 12 dílů fantasy série příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Remontu s novými obálkami v brožované verzi v dárkovém boxu.

Vydalo nakladatelství Egmont 30. června 2018.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Červnové knižní fantasy novinky – Anthony Ryan nebo John Flanagan

Hide picture