×
FANZINE.cz

Červnové knižní fantasy novinky – Lovcův odkaz, Drake či Neverwinter

Jana Rečková - Háma a dům
Mysteriózní fantasy novinka od Jany Rečkové- Jáma a dům. Zdroj: výřez knižní obálky.

Nejnovější knihy žánru fantasy také v červnu jistě potěší většinu jeho ctitelů. Mezi nimi novinkami se najdou zástupci urban fantasy, mysteriózního thrileru, ale také pokračování klasické fantasy domácích i zahraničních autorů.

Eduard Petiška: Staré řecké báje a pověsti

Eduard Petiška - Staré řecké báje a pověsti
Zdroj: knižní obálka.

Staré řecké báje a pověsti, pravděpodobně nejznámější kniha Eduarda Petišky s legendárními a mimořádně zdařilými ilustracemi Zdeňka Sklenáře obsahuje příběhy z řecké mytologie převyprávěné pro děti a mládež. V jednotlivých příbězích se mladí čtenáři setkají  s nejznámějšími řeckými bohy, hrdiny či mytickými postavami i monstry.

Autor, jemuž politická situace v tehdejším Československu bránila psát pro dospělé, vnímal Staré řecké báje a pověsti zároveň jako metaforický „román a o životě v Čechách“, o českých zoufalstvích a nadějích. Právě v tomto archetypickém pojetí antické látky zřejmě spočívá její trvalý úspěch, nejedná se totiž jen o převyprávění antických mýtů, nýbrž komplexní svědectví o lidském životě a charakteru.

Je srozumitelné v každé době a ve všech jazycích, do nichž kniha byla přeložena. I u nás se kniha od prvního vydání v roce 1958, dočkala více než patnácti vydání a od té doby oslovila několik generací čtenářů. Současné vydání doprovázejí půvabné a mimořádně zdařilé ilustrace profesora Zdeňka Sklenáře. Kniha zároveň vychází i ve speciální úpravě jako bibliofilie.

Vydalo nakladatelství Argo 5. června 2017.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..