Menu
FANZINE.cz
Komiks

Červnové slunce si na moc komiksů neposvítí. Ale kdo hledá, ten najde

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

31. 5. 2013

Když neprší, tak aspoň kape. Po obvzláště úrodných měsících byl standartní útlum nevyhnutelný, ale i tak se dočkáme pár slušných novinek a pokračování všech rozjetých sérií. Navíc už snad konečně končí doba temna, takže přečíst, co vyjde, a hurá ven!

Superman: Poslední syn

Dokud nedojdou vesmírné lodě, nedojdou ani poslední kryptoňané. Ano, na Zemi se přiřítí další meteor, který s sebou nese snad už skutečně posledního syna planety Krypton. Ten s sebou přináší nejen rodičovské problémy, ale i celou armádu nepřátel. Původně pětidílný komiks vypadá jako slušná pecka, pod kterou je navíc podepsán Geoff Johns.

Transmetropolitan 8: Žalozpěv

Přátelský soused Spider je zpátky! Aha, to bude asi omyl, Spider Jerusalem je možná charismatický, ale rozhodně ne zrovna přátelský. Dalo by se říct, že je to vlastně celkem nasranej chlapík. Teď dokonce vyhlásí prezidentovi zpravodajskou válku a k ruce mu budou jeho dvě sexy asistenky. Další chyba, jsou to šeredy. Sláva Transmetropolitanu!

Indiana Jones: Další dobrodružství 3

Omnibus slavného dobrodruha přinese další a další dobrodružství. Postarší kabát, příběhy, mezi nimiž je i slavná křížová výprava, lepší, než se plácat na komiksovém suchu. Určitě to bude lepší než poslední Indyho filmové dobrodružství.

Ultimate Spider-Man a spol. 9

Alternativní řady Ultimate jsou v komiksové komunitě solidně populární a i česká verze se stále drží na pultech. Uvidíme, jak to dopadne s doktorem Octopusem, jestli se Gwen zabydlí na střední škole nebo zda se X-Meni pomstí, protože minule dostali pořádně nařezáno.

Batman: Soví tribunál

Už přes století v útrobách Gothamu vzkvétal zločinecký spolek nesoucí jméno Soví tribunál. Unášel fyzicky nadané děti a trénoval z nich zabijáky známé jako Taloni. Jednou se to ale muselo stát, letěla si takhle v noci sova a narazila do velkého a nebezpečného netopýra, který nemá náladu na vtipy. U toho nesmíte chybět.

Sláine: Poklady Británie

Kdo si počká, ten se dočká. Definitivně potvrzené masakrování všeho živého, neživého i dávno mrtvého zasekne svojí krvavou sekeru do českých pultů. Barbar Sláine je na honu za ztracenými poklady a běda tomu, kdo se mu postaví do cesty. Už je to nějaký ten pátek, co jsme si na části mohli tohle dobrodružství necelé přečíst v časopise Crew, ale věřte, bylo natolik kvalitní, že si konečně vysloužilo samostatné vydání.

Kid Paddle 1

Po televizní show přichází komiks. Aby také ne, sám Kid totiž komiksy zbožňuje. Desetiletý hlavní hrdina se svými dvěma kamarády prezentuje, jaké to je být malým chlapcem, který je přesvědčený, že ve svém věku už dítětem není. Prostor pro ztotožnění je takřka neomezený.

Bleach 7: Broken Coda

Pokračující série mang Bleach nabírá na tempu. Rukia Kuchiki (ex-Shinigami, která dala Ichigovi jeho schopnosti) je lovena a sám Ichigo má být nadobro smeten z povrchu zemského. Trest by je pravděpodobně neminul, kdyby se do konfiktu nezapojil ještě někdo další…

Na koho se nesmí zapomínat

Ano, už to bylo i nabytější, ale na druhou stranu, v obvykle neúrodném měsíci ze sebe nakladatelé vydolovali pár zajímavých adeptů pro komiksové knihovničky. A je toho ještě o trochu více, například pár odložených/přeložených kousků, jmenujme alespoň Lucifera.

Apokalypsy se nehodlají vzdát další a další Živí mrtví, z deprese nás dostane pár Garfieldových stripů a jako třešnička na dortu Crew s čislem 35, solidní to pilíř českého komiksu. Takže se není potřeba na červen vůbec zlobit, snad jen jestli jste mysleli, že na komiksech ušetříte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Červnové slunce si na moc komiksů neposvítí. Ale kdo hledá, ten najde

Hide picture