Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Češi na mimozemšťany věří, ale setkat by se s nimi nechtěli

Redakce

Redakce

10. 1. 2011

Zdroj: sxc.huVe dnech 8. až 15. prosince 2010 provedla agentura SANEP v Čechách internetový průzkum. Týkal se názoru na existenci mimozemských civilizací a přítomnosti mimozemšťanů na Zemi. Ukázalo se, že v dnešní době téměř 70 % Čechů věří v existenci mimozemšťanů a více než polovina věnuje zvýšenou pozornost zprávám o nevysvětlitelných úkazech, o kterých se ve spojitosti s mimozemšťany mluví.

Zdroj: sxc.hu

Zdroj: sxc.hu

Na otázku, zda by se Země měla na setkání s mimozemšťany připravit, převažovaly záporné odpovědi (45,9 %). Není totiž důvod se na něj chystat, když podle 47 % dotázaných ke kontaktu s mimozemšťany v nejbližších sto letech nedojde. Ale 40 % Čechů si myslí, že střet s mimozemskou civilizací bude pro lidstvo osudný a bylo by tudíž dobré se na něj připravit. Více než třetina (37,5 %) se dokonce domnívá, že ke kontaktu s mimozemskou civilizací už v minulosti došlo.

I když většina Čechů věří, že nejsme jediná civilizace ve vesmíru, na lidi, kteří tvrdí, že byli uneseni mimozemšťany, pohlížejí skepticky, tedy alespoň většina dotázaných 66,6 % (zajímavé číslo, že?). Rovněž nadpoloviční většina (56,4 %) odmítá teorie, že pyramidy v Gíze nebo obrazce na peruánské náhorní plošině Nazca vytvořil někdo, kdo nebyl z naší planety. I když téměř 70,7 % národa v existenci mimozemských civilizací věří, setkání s nimi je příliš neláká. Přesto více než jedna třetina (35,8 %) Čechů vidí budoucnost lidstva v kolonizaci vesmíru. Pokud by se budoucnost řídila výsledky anket, byla by rozhodně zajímavá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Češi na mimozemšťany věří, ale setkat by se s nimi nechtěli

Hide picture