Menu
FANZINE.cz
Literatura

České fantastické série roku 2013. Co vyšlo a co byste neměli minout!

Petr Bělohrad

Petr Bělohrad

20. 1. 2014

FOTO: František Kotleta: Perunova Krev 1Další rok je za námi a v našich luzích i hájích se urodil bezpočet knih od skvělých českých autorů. V tomto článku se ohlédneme za těmi, které jsou součástí některé z větších či menších sérií, jež lze na českém trhnu nalézt.

FOTO:

Ilustrační výřez z obálky prvního dílu nového románu Františka Kotlety Perunova krev.

Vhodné k zatloukání nudy i čarodějů

Sonáta pro AzazelaV literární sérii Kladivo na čaroděje vyšly hned dvě knihy. Tou první (avšak čtvrtou v pořadí) je Sonáta pro Azazela, jejímž autorem je Dušan B. Fabian.  Utajená dražba se stane pastí a její účastníci, včetně Felixe Jonáše, zůstanou uvězněni v temnotě betonového bludiště. V mrazu a bez elektřiny musí záhadu vyřešit dřív, než bude pozdě.

Dalším svazkem je Výtah do pekla od Jiřího Pavlovského. Tentokrát se Felix Jonáš a jeho tým musí potýkat s neznámým zlem, které se plíží chodbami jedné pražské nemocnice. Dokonce do své moci pomalu získává i panelák na Jižním městě.

JFK cestuje po Šumavě i v čase

JFK 31 InvazePozadu nezůstala ani další rozsáhlá a populární česká série s názvem JFK.  Ve třicáté knize Přežít od Holuba Kučery Zbyňka se John Francis Kovář ocitne mezi dvěma znesvářenými tábory. Ty spolu bojují v šumavských hvozdech o dřevo i o život. Probouzí se totiž kolonie zmutovaných brouků a JFK musí najít lék na svou nemoc. Jinak se nedožije ani konce probíhajícího boje.

Následuje svazek třicátý první, nesoucí název Invaze. Jan Kotouč zde popisuje další z mnohých dobrodružství JFK a jeho starého přítele Vincenta Vegy. Chateau Molineraux je prý zdrojem mezisferického rušení. Oba hrdinové se vydávají zpátky v čase, aby se připojili se k americké výsadkové divizi během invaze do Normandie. V den D zahajují své pátrání.

Půl kila Kotlety

mega-hustej-narezSe svou troškou do mlýna přispěchal i František Kotleta. Série Bratrstvo krve končí třetím dílem s všeříkajícím názvem Mega hustej nářez, který je vyvrcholením boje upírů proti mimozemšťanům okupujícím Zemi. V závěrečné bitvě se rozhodne o osudu celé planety. Dalším autorovým svazkem je Perunova krev. První část drsného dvoudílného románu o honbě za ukradenými diamanty a neznámým nepřítelem. Pokud má afghánský veterán Martin Fridrich uspět, bude muset v zužitkovat všechny svoje dovednosti.

Upíři a duchové jsou pražským exportním zbožím

P. Neomillnerová - Tanec s carevnou

Dvě knihy vyšly i Petře Neomillnerové. Tanec s carevnou je v pořadí již šestou knihou série o upírce Tině Solo. Tentokrát musí opustit Prahu a vydat se s Kayem na Sibiř, aby nalezla uneseného Timoteje.

Knižní cyklus o dívence Amélii pak pokračuje druhým dílem Amélie a barevný svět. Ve starém domě v Praze teď žije s hlavní hrdinkou a její maminkou i Markéta s tou svojí. Dívky se skamarádí a společně s Markétou prozkoumává Amélie náš svět. Na rozdíl od Markéty je však Amélie duch a nemá kluka, což se stane příčinou mnohých neshod.

Třikrát jedna série

Detektivní kancelář SiriusUž podruhé se také představí dobrodružná družina z Vlčího hvozdu. Rinvit, Meoda a ostatní z Vukogvazdské družiny čelí kruté realitě a probíjí se životem. Letopisy Vukogvazdské družiny 2 od Jana Kravčíka jsou plné krve, drsného ostrovtipu a slanečků.

Další knihou, která je druhá i v rámci své série Vlci, je Krvavý písek od M. T. Majar. Vlkodlačice Tori společně s indiánským šamanem putuje americkým jihozápadem. Bojuje o hrdost a vlastní život poté, co byla vytržena z nového života, který v Americe nalezla.

Zcela nový knižní cyklus pak startuje kniha Detektivní kancelář Sirius z pera Lucie Lukačovičové.  Zde čtveřice neobyčejných detektivů vyšetřuje v současné Praze události, které mají daleko k běžné policejní praxi. Budou muset cestovat až na samý okraj reality, aby záhady rozřešili.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

České fantastické série roku 2013. Co vyšlo a co byste neměli minout!

Hide picture