Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

China Miéville má British Science Fiction Award za rok 2009! Kdo ještě?

Redakce

Redakce

9. 4. 2010

China MiévilleV tradičním velikonočním termínu se Britové vytasili s knižními oceněními loňských titulů. My jsme vás nedávno informovali o nominacích, kdo z autorů však postoupil na stupínek nejvyšší?

China Miéville

China Miéville

Už od 4. dubna jsou známí letošní vítězové BSFA Awards, mezi nimiž našince jistě nejvíce potěší jméno China Miéville. Autor, který se v tuzemsku těší značné oblibě, zvítězil v nejprestižnější kategorii Nejlepší román. Za sebou nechal třeba Ursulu K. Le Guinovou nebo Stephena Baxtera a samozřejmě celou řadu dalších autorů, kteří se nedostali ani do užší nominace. Miévillův zatím poslední román The City and the City, za nějž cenu získal, vyšel loni také v češtině. Pod názvem Město & Město jej vydalo nakladatelství Laser-books.

Shrnutí výsledků:

  • Nejlepší román: The City and the City – China Miéville
  • Nejlepší krátká fikce: The Beloved Time of Their Lives – Ian Watson a Roberto Quaglia
  • Nejlepší literatura faktu: Mutant Popcorn – Nick Lowe
  • Nejlepší umělecké dílo: obálka k románu Desolation Road Iana McDonalda, výtvarník Stephan Martiniere

V kategorii kratší fikce porotce z řad britských akademiků nejvíce zaujala práce autorské dvojice Ian Watson a Roberto Quaglia s knihou The Beloved Time of Their Lives. Prvnímu jmenovanému vycházeli v českém překladu povídky zejména v 90. letech, loni se jej však pokusil resuscitovat letní výtisk Magazínu SF & F. Zda v českém překladu vyšlo něco z tvorby jeho italského kolegy, se nám nepodařilo potvrdit.

Stephan Martiniere - obálka k Desolation Road Iana McDonalda

Stephan Martiniere - obálka k Desolation Road Iana McDonalda

Ve fanouškovsky méně vděčné kategorii literatury faktu zvítězil Nick Lowe s článkem Mutant Popcorn, zveřejněném v magazínu Interzone. Cenu pro nejlepšího výtvarníka si odnesl Stephan Martiniere.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

China Miéville má British Science Fiction Award za rok 2009! Kdo ještě?

Hide picture