Menu
FANZINE.cz

Christopher Paolini: Co můžeme čekat od závěrečné části Odkazu Dračích jezdců?

Redakce

Redakce

4. 10. 2010

!SPECIÁL!Spousta fanoušků se snaží o ukrácení času vymýšlením a představováním různých teorií, o tom, co se vlastně všechno stane, co všechno se dovíme, co všechno ještě nevíme a kde všude jsme ještě nebyly. Ale teď už se pojďme ponořit do říše spekulací a dohadů…


Eragon a Arya, Zdroj: distributor filmu

Miliony fanoušků po celém světě už nedočkavě očekávají poslední pokračování dobrodružství mladého Dračího Jezdce Eragona a jeho věrné a oddané dračice Safiry. Co vše nás tedy možná čeká a co nás určitě nemine?

Solembumova tajemná rada

Kdo četl první díl, jistě si vzpomene na radu, co dal kočkodlak Solembum Eragonovi v Agelině bylinářském krámku: ,,Až přijde čas a budeš potřebovat zbraň, podívej se pod kořeny stromu Menoa.Pak, když už se všechno bude zdát ztracené a nebudeš mít dostatek sil, jdi ke skále Kuthian a vyslov své jméno, abys otevřel Pevnost duší.“ Eragon už zbraň potřeboval a pod kořeny stromu Menoa v elfském městě Ellesméra našel vzácnou rudu zvanou zářocel, ze které mu elfská kovářka ukovala meč Brisingr. Ale co Pevnost duší? Kde se nachází? A co by tam Eragon měl nalézt?

Mohou se tam ukrývat další Eldunarí (dračí srdce), ze kterých zlý král Galbatorix čerpá svojí sílu a která ještě z nějakého důvodu nemohl objevit. Nebo tam mohou být další dračí vejce nebo cokoliv jiného, co může, ale i nemusí Eragonovi a Safiře pomoci v boji proti Galbatorixovi. A kde může být? Dračí hory, Beorské hory, poušť Hadarak? A jaké jméno bude muset Eragon vyslovit, aby Pevnost duší otevřel? Normální nebo skutečné? Pokud skutečné, tak jaké je? Ve čtvrtém dílu se jistojistě dočkáme rozuzlení těchto záhad.

Poslední nevylíhnuté dračí vejce

Všichni víme, že Galbatorix měl tři dračí vejce. Z jednoho se vylíhla Safira, ze druhého Trn, ale co to třetí? Jistě víme jen to, že se drak vylíhne, bude zelený a že to bude samec. Ale komu? Připadá v úvahu hned několik možností. Galbatorixovi nebo Vardenům? Vylíhne se elfovi či člověku? Vzhledem k tomu, že není k nalezení zmínka o tom, že by někdy nějakým Jezdcem byla žena, Arya to určitě nebude. Nabízí se Eragonův bratranec Roran, ale co Katrina? Tady se opravdu musíme ponořit pouze do říše spekulací a dohadů, poněvadž nedokážeme nic říct s určitostí a nemáme prakticky žádný pomocný pramen.


Kočkodlak Solembum, Zdroj: deviantart.com

Vztah mezi Eragonem a Aryou

Možná jste si všimli, že v Brisingru už byla Arya k Eragonovi mnohem přístupnější a milejší; léčila mu rány a dávala mu všelijaké drobné „dárečky“, na které u ní nejsme ani trochu zvyklí. Místo arktického ledovce z předchozích dílů se nám předvedla milá elfka, která v sobě má i trošku citu. Ale jak řekla bylinkářka Angela, když věštila Eragonovi budoucnost: ,,Nejsem schopna říct, zda tento vztah dopadne dobře či špatně.“

Kočkodlaci a bylinkářka Angela

Předčasně vydaná kapitola chystaného 4. dílu nazvaná ,King Cat‘ (koluje po internetu i český překlad) prozrazuje a naznačuje spoustu věcí. Jakou roli budou kočkodlaci hrát v boji proti Galbatorixovi? Kdo je vůbec Angela? Jak je stará, co všechno umí a dokáže a jak je možné, že ví prakticky všechno, co se kde na světě stane?

Murtagh, Trn a Elva

Sám autor v několika rozhovorech potvrdil, že Murtagh a Trn dostanou ve čtvrtém dílu mnohem více prostoru než dosud. Takže se můžeme jen dohadovat o tom, co všechno od nich můžeme čekat.

Galbatorix, Zdroj: distributor filmu

Elva, dívka, kterou Eragon nevědomky odsoudil ke strašnému osudu, cítit bolest všeho živého kolem sebe, jistě také nezůstane zapomenuta. Právě ona by mohla být tím člověkem, kterému se definitivně podaří porazit Galbatorixe, protože je schopna vycítit všechno lidské trápení a starosti. Nechejme se překvapit.

Domněnky a názory, obsažené v celém článku, jsou pouhé spekulace fanoušků, matné informace od autora i nápady samotné autorky článku. Nic není oficiálně potvrzeno, čili čtenáři by na tuto informaci mělo brát zřetel.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Christopher Paolini: Co můžeme čekat od závěrečné části Odkazu Dračích jezdců?

Hide picture