Menu
FANZINE.cz
Literatura

Christopher Paolini přemýšlí o novém románu. V plánu má sci-fi

Marek Hofman

Marek Hofman

16. 11. 2011

Mladý autor Christopher Paolini dokončil svou fantasy ságu Odkaz Dračích jezdců. Od příběhů s Eragonem si na chvíli odpočine a poté se možná vrhne na science fiction.

Christopher Paolini Zdroj: facebook

Inheritance, závěrečný díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců vyšel 8. listopadu 2011 v nakladatelství Random House a za první den se prodalo půl milionu výtisků. V českém překladu se kniha objeví na trhu 30. března příštího roku. Přesto však nemusejí fanoušci Eragona a jeho dračí společnice Safiry zoufat. Christopher Paolini uvažuje o návratu do světa Alagaësie.

Máme pro vás také další články o Eragonovi

„V románech Brisingr a Inheritance jsem položil základy pro nejméně tři samostatné knihy,“ prozradil Paolini. „Dalo mi dost práce vytvořit tento svět, takže by byla škoda jej opustit. Nejdříve však chci zkusit něco jiného,“ dodal americký autor.

Mladý spisovatel, který zítra – 17. listopadu – oslaví osmadvacáté narozeniny, totiž plánuje zcela nový román. V něm by opustil elfy i trpaslíky a zkusil vědeckofantastický příběh. „Každá další kniha nemusí být tak oblíbená jako Eragon, může však popularity dosáhnout po svém,“ vyjádřil se Paolini o své budoucnosti.

Kde se zrodil talent?

Christopher Paolini se narodil roku 1983 ve Spojených státech. V patnácti letech začal psát svůj první román Eragon, z nějž se později stal celosvětový bestseller. Navázaly na něj neméně úspěšné knihy Eldest, Brisingr a Inheritance, tvořící ságu Odkaz Dračích jezdců. Stejně jako se vyvíjel hlavní hrdina, měnil se i sám Paolini. „Byl to příběh o dospívání a nechci být příliš vzdálen tomu, o čem píšu,“ vysvětlil autor rozhodnutí ukončit sérii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Christopher Paolini přemýšlí o novém románu. V plánu má sci-fi

Hide picture