Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Chyby ve filmu Král Škorpión. Dokážete se potápět a mít suchou hlavu?

Redakce

Redakce

22. 6. 2013

Král Škorpión opět míří na televizní obrazovky. Pojďme se spolu ponořit do doby dávno minulé a nechat se unášet na křídlech fantazie, romantiky a dobrodružství.

Mýtickou postavu Krále Škorpiona si zahrál svalovec The Rock. Zdroj: Bonton

Svalovec The Rock prý umí být i citlivý. Zdroj: Bonton

Dnes večer můžete zhlédnout na Prima Family velkolepý příběh bojovníků, kteří svádí nemilosrdné boje o přežití. Jedná se o historický snímek, který je plný akčních a fantasy scén. Nechybí v něm však dobrodružství a romantika. Svým dějem dokáže diváka zaujmout a vtáhnout tak silně, že není možné se po celou délku filmu odlepit od obrazovky.

V době 5 000 let zpátky žije bezohledný muž jménem Memnon (Steven Brand), jenž je přesvědčen o tom, že je povolán vládnout lidem, kteří žijí v nedohledné egyptské poušti. Stane se tedy vůdcem barbarské armády a nemilosrdně vraždí každého, kdo se nechce podřídit. S pomocí vědmy Cassandry (Kelly Hu) vždycky ví dopředu, jak souboj dopadne, a podle toho své útoky plánuje.

Do cesty se mu však postaví mladý zabiják z kmene Akáďanů jménem Mathayus (Dwayne Johnson), který je odhodlán ve jménu pomsty za smrt svého bratra Memnonovi zabránit, aby nastoupil na trůn. Jak dopadne jejich vzájemný souboj? Který z bojovníků zvítězí a který odejde jako poražený?

Chyby ve filmu

1. Když si Arpid dává páku s bojovnicí, drží se za levé ruce. V dalším záběru, kde jsou každý na opačné straně stolu, už se drží za pravé ruce. Totéž se týká louče. Nejdříve stojí napravo a poté nalevo. Že by nějaké čáry?

video
play-sharp-fill

2. Při scéně, kdy Mathayus s Balthazarem (Michael Clarke Duncan) bojují a Memnon zakřičí, na čarodějku skočí bojovník, kterého ona přemůže. O chvíli později vběhne dovnitř další, který se rovnou vrhne na čarodějku. Jenomže pokud nebyl předtím uvnitř, tak nemohl tušit, že se z ní stal nepřítel.

3. V momentě, kdy se Mathayus i s kouzelnicí spláchnou, tak těsně za nimi nateče do odtoku mnoho květin. Jenže když v dalším záběru oba padají do kanálu, tak už tam není ani kytička. Kam se poděly?

4. Mathayus se s unesenou čarodějkou vynoří venku v kašně a má v okamžiku suché vlasy. Jak se mu tohle podařilo, je velká záhada.

5. Na začátku filmu Mathayus osvobozuje svého bratra a jeden z hrdlořezů letí nejspíš na lustru z paroží. Narazí do stropu a z lustru padá něco modrého. Nejspíš to vypadá na jiskřičky z elektřiny, která v té době samozřejmě ještě neexistovala.

6. Ke konci filmu všichni bojují v chrámu a Balthazar se bije na schodech. Všimněte si, že když zabíjí vojáky z levého schodiště, tak jeden, co je k němu nejblíže z pravého, máchá mečem do vzduchu a čeká, až se Balthazar otočí a zabije ho.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Král Škorpión. Dokážete se potápět a mít suchou hlavu?

Hide picture