Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Chyby ve filmu Temný rytíř. Batman neumí dávat pořádné rány

Redakce

Redakce

20. 4. 2013

Určitě není potřeba nijak obsáhle představovat netopýřího muže. Původně komiksový hrdina se dočkal několika filmových zpracování. Ve snímku Temný rytíř zářil Christian Bale.

FOTO: Batman

Batman nasazuje svůj vlastní život. Zdroj: Warner Bros Pictures

Dnes večer poběží v televizi Temný rytíř. Jedná se o volné pokračování o legendárním hrdinovi, který bojuje se zlem a nebojí se při tom nasazovat svůj vlastní život. Největším nepřítelem je muž s opravdu prořízlou pusou. Vtipálek, který na místě činů vždy zanechává navštívenku v podobě karty Jokera.

Batman (Christian Bale) se však rozhodl, že ve městě Gotham udrží mír stůj co stůj. Ve svém snažení se neváhá spojit s poručíkem Jamesem Gordonem  (Gary Oldman) a právníkem Harvey Dentem (Aaron Eckhart) a výsledky jsou na světě. Joker (Heath Ledger) se s tím však nehodlá smířit. Povede se mu ve městě rozpoutat totální anarchii a chaos. Při vzájemných soubojích tak není o akční scény nouze.

Myslíte si, že i když se jedná o vysokorozpočtový film, že je všechno dotažené do posledního detailu? Jeden záběr se skládá obvykle z několika obrazů. Mezi jednotlivými obrazy může být i několikadenní časová prodleva.  A právě zde vzniká prostor pro případné chyby. Pojďte se přesvědčit, že není vše tak dokonalé, jak to na začátek může vypadat.

Chyby ve filmu

1. Nelogická posloupnost ve scéně, kdy poručík James Gordon zajme na ulici Jokera, má na sobě jiné brýle než v další scéně, ve které osvobodí Harveyho Denta z opancéřovaného auta. Této chyby si měli tvůrci všimnout. Oko všímavého diváka jistě zaplesá.

video
play-sharp-fill

2. Pozorně se dívejte, když Batman mlátí Jokera na policejní stanici, tak mu neteče vůbec žádná krev. Nabízí se několik otázek. Buď Batman dává tak malé rány, čemuž ale zvuky úderů nenasvědčují, nebo prostě žádnou krev nemá.

3. Další logickou chybu můžeme vidět a slyšet ve scéně, kdy Batman s Alfredem (Michael Caine) sledují v televizi Jokera, jak dává prohlášení, že když kolega do hodiny nezemře, tak že zničí všechny nemocnice. Batman si chce vzít nějaké auto a v tom se ho Alfred zeptá, jestli si vezme BatPod. Na tom by sice nebylo nic divného, jenže BatPod už byl dávno zničený po akci na dálnici při převážení Harveyhe Denta. Nejspíš už ho stačili v autoservisu opravit…

4. Po výbuchu nemocnice je v autobusu, ve kterém odjíždí Joker, vidět kamera. Tuto školáckou chybu není třeba jakkoliv komentovat.

FOTO: Joker

Kdo by v těch smutných očích hledal chladnokrevného zabijáka?

5. Když Batman s Batmobilem prorazí stěnu dálnice, tak Batmobil dopadne na střechu, ale v dalším záběru dopadne na kola.

6. Batman zajíždí v garáži do střeleckého módu na pravou stranu. Jenže když se pak vybourá, tak vyjede z levé strany. Jedná se tedy o chybnou posloupnost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Temný rytíř. Batman neumí dávat pořádné rány

Hide picture