Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Chyby ve filmu X-Men Origins: Wolverine: Zaplaťte bankovkami z budoucna

Redakce

Redakce

23. 2. 2013

Snad všichni jsme někdy slyšeli o slavných mutantech X-men. Jaké byly počátky Wolverina? To můžete vidět ve skvělém snímku X-Men Origins: Wolverine. Ani jeho tvůrci se ale nevyhnuli chybám a my jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější.

Hugh Jackman se brzy vrátí jako Wolverine. Zdroj: Bontonfilm

Hugh Jackman se brzy vrátí jako Wolverine. Zdroj: Bontonfilm

Vracíme se do 70. let minulého století, k samým počátkům Wolverina. Logan (Hugh Jackman) jako dítě prožije trauma, které u něj vyvolá mutaci a z rukou mu vyrostou pařáty. Utíká tedy z domu i se svým bratrem Victorem a z obou se stanou vojáci. Prožívají ne příliš jednoduchý život. Navíc Logan ne vždy souhlasí s Victorovým chováním, které je často přivádí do potíží, ale vždy stojí na jeho straně.

Život ho nakonec přivádí k osudové lásce Kayle Silverfox. Navíc se zaplétá do tajného vládního vojenského programu Weapon X, což je vojenská jednotka složená výhradně z mutantů. Svádí boj o vlastní život, který z něj udělá Wolverina, jakého známe z ostatních dílů X-Menů.

Pokud máte chuť si všechny naše chyby ověřit na vlastní oči, nalaďte si dnes večer Prima Family. Pokud je ale nestihnete, tak nezoufejte. X-Men Origins: Wolverine se dočkají reprízy ještě zítra odpoledne na Prima Cool.

Chyby ve filmu

1. Když starší pár, který dal Wolverinovi oblečení, jede autem ke svému domu, je na ně záběr, jak přejíždí most. Mělo by to být v Kanadě (jízda vpravo), ale záběr byl natáčen na Novém Zélandu (jízda vlevo). V záběru sice jedou vpravo, ale šipky na cestě jsou na opačné straně.

[youtube_660]LPmbGzQaOCs[/youtube_660]

2. Během scény z vietnamské války je vidět Logan se zbraní, která by měla být XM177 Colt Commando. Naneštěstí má zbraň M4, která se začala vyrábět až v roce 1994.

3. Poté, co je Wolverine střelen do zad a otáčí se na Strykera, jde vidět popruh, díky kterému skáče přes sutiny.

4. Když je tým mutantů v malé vesnici v Africe, všechno se trochu zvrtne a je vidět záblesk světla. Pokud se podíváte pozorněji do levého rohu obrazovky, můžete zahlédnout reflektor, který je používán na vytváření záblesků.

5. Film se odehrává v druhé polovině 70. let. Dvacetidolarové bankovky v New Orleans mají portrét hlavy Andrew Jacksona ve velkém oválu. Tento design však byl na bankovkách použit až v roce 1998.

6. Ve scéně, kde je Kayla mrtvá a Logan jde k ní, si můžeme v jednom záběru všimnout, že má ústa otevřená, zatímco v dalším, když jí Logan zavírá oči, už je má zavřená.

Wolverine si nenechá nic líbit.

Wolverine si nenechá nic líbit.

7. Dětský herec, který hraje Logana, měl modré oči. Hugh Jackman má ale oči hnědé.

8. Scéna, kdy Wolverine mluví se svou přítelkyní, je zasazena do Kanady v letech 1956-1963. Je vidět, jak pije Budweiser. Toto pivo se ale začalo prodávat až o dekádu později.

X-Men Origins: Wolverine, Akční / Dobrodružný / Sci-fi / Thriller, USA, 2009, 103 min, Režie: Gavin Hood, Hrají: Hugh Jackman, Liev Schreiber, Danny Huston, Lynn Collins, Daniel Henney, Ryan Reynolds, Taylor Kitsch, Will I Am, Dominic Monaghan, Kevin Durand, Tahyna Tozzi, Scott Adkins, Alice Parkinson, Adelaide Clemens

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu X-Men Origins: Wolverine: Zaplaťte bankovkami z budoucna

Hide picture