Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Chyby z filmu X-Men: První třída. Profesor X ochrnul a znovu povstal

Redakce

Redakce

23. 3. 2013

FOTO: Michael FassbenderX–Men: První třída patří k nejúspěšnějším filmům roku 2011, ale ani jemu se nevyhnuly některé ošemetné chyby, které odporují dalším dílům X-Menů. Pojďte se na ně podívat.

FOTO: Michael Fassbender

Erik předtím, než se stal Magnetem. Zdroj: Twentieth Century Fox

Příběh filmu X-Men: První třída se dějově vrací ještě před film X-Men Origins: Wolverine a odehrává se v polovině minulého století. Setkáváme se ještě s mladým Charlesem Xavierem (James McAvoy) a Erikem Lensherrem (Michael Fassbender), kteří v té době byli blízkými přáteli a postupně odkrývali své schopnosti.

V období Studené války se musí společně s ostatními mutanty spojit proti hrozbě, jaké lidstvo ještě nečelilo. Co předcházelo momentu, než se z Charlese a Erika stali nepřátelé na život a na smrt?

Chyby ve filmu

1. V prvním díle X–Menů nám bylo řečeno, že Cerebro pomáhal sestrojit Magneto. V První třídě nám tvůrci tvrdí, že strůjcem Cerebra je Beast. Kdo to tedy sestrojil?

2. Na konci filmu je Profesor X na vozíčku, ale v chronologicky následujícím snímku X-Men Origins: Wolverine jsme svědky toho, že chodí stále po svých a je holohlavý.

[youtube_660]o8ccSiH4olo[/youtube_660]

3. Začátek filmu je situován do období druhé světové války. Ve scéně z koncentračního tábora hraje píseň La Vie en Rose od Edith Piaf. To ale není možné, protože tato známá skladba byla nahrána až v roce 1946, rok po ukončení druhé světové války.

4. Shaw dá mladému Erikovi pět nacistických marek z roku 1934. Tyto mince se však razily pouze v letech 1936 až 1939.

5. V prvním díle X-Menů jsme se dozvěděli, že Charles poznal Erika v sedmnácti letech. V tomto snímku ho ale poprvé potkal až po získání profesorského titulu.

6. Ve scéně, kdy Charles míří na Erika zbraní, jsme svědky toho, že vzdálenost mezi zbraní a Erikovou hlavou se mění každým záběrem. V jednu chvíli ji má pár centimetrů od hlavy a v další scéně mu míří přímo na čelo.

7. Xavier se poprvé setkává s Raven v roce 1944. Ve scéně lze v jednom záběru vidět fotku Alberta Einsteina pořízenou roku 1947.

FOTO: X-Men

Tak vypadá mutantí photoshooting

8. Ve scéně z argentinské hospody byl nůž zabodnut do břicha a do ruky dokonce dvakrát, přesto na něm není žádná krev.

9. Ve scéně, kdy mluví Shaw s Emmou Frost v ponorce, můžeme vidět hrající televizi v pozadí, vedle které je cívka Revox A-77. Film je situován do roku 1962, ale firma Revox nevypustila do prodeje A-77 do roku 1967.

10. Při vytažení ponorky by se její pohonné šrouby musely roztočit nepřirozenou rychlostí a zničit pohon. Důvodem je fakt, že motory jsou vyvinuté pro běh pod vodou, a tedy i pro odpor vody lodnímu šroubu. Voda má přitom větší hustotu a tření než vzduch.

X-Men: První třída (X-Men: First Class), Akční/Dobrodružný/Sci-Fi/Thriller, USA, 2011, 126 minut, Režie: Matthew Vaughn, Hrají: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Kevin Bacon, January Jones, Nicholas Hoult, Lucas Till, Hugh Jackman

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby z filmu X-Men: První třída. Profesor X ochrnul a znovu povstal

Hide picture