Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Chystá se další adaptace románu 1984. Velký bratr vás opět bude sledovat

Redakce

Redakce

3. 4. 2012

Co přinese budoucnost? Na tuhle otázku zatím sice nikdo odpovědět neumí, ale všichni do jednoho doufáme, že v ní nebude nic z románu 1984 od George Orwella. Chystá se další filmová adaptace jednoho z nejslavnějších románů vůbec.

FOTO: totalita z 1984

Velký bratr tě sleduje., Zdroj: distributor filmu

Studio Imagine Entertaiment, v čele s Braienem Grazerem a Ronem Howardem, spojilo síly s LBI Entertaiment a společně chtějí znovu ztvárnit příběh na motivy knihy 1984. Jestli se vám pod souslovím tento příběh nic nevybavilo, ba dokonce pod pojmem Big Brother vidíte jen reality show, tak mazejte do knihovny.

George Orwell určitě měl a má vliv na mnoho autorů a autorek, píšících sci-fi. Kniha i její filmové adaptace zachycují temný totalitní režim, kde vládne cenzura a jen málokdo si může být jist svým životem.

Největší obavy spojené s tímto filmem vyvolává asi trend dnešní doby. V každém druhém snímku jsou upíři, vlkodlaci nebo prostě jen příliš mnoho krve. Tyto a mnohé další obavy naštěstí trochu zmírňuje Shepard Fairey, producent filmu. Jeho umělecká tvorba, jež obsahuje vše od hudby, přes obrazy až po vyřezávání do dřeva, je silně inspirována Georgem Orwellem. Doufejme tedy, že jeho práce na filmu bude znát.

Poprvé se objevil román 1984 na obrazovkách v roce 1954 jako televizní seriál. V roce 1956 následoval film, ten ale příliš úspěšný nebyl. Shodou náhod bylo nejvydařenější filmové zpracování slavného díla 1984 vydáno ve stejném roce, na jaký odkazuje název filmu. Tedy v roce 1984.

Film režíroval Micheal Radford a do hlavních rolí obsadil hvězdy jako Johna Hurta, Richarda Burtona nebo Suzanne Hamilton. Inspiraci románem 1984 nezapře ani snímek Equilibrium a mnoho dalších.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chystá se další adaptace románu 1984. Velký bratr vás opět bude sledovat

Hide picture