×
FANZINE.cz

Chystá se další mise na Mars, start je naplánován na 18. listopadu

Před několika dny informoval web nasa.gov veřejnost o připravované misi na planetu Mars. Přihlížet budou moci novináři z celého světa.

Z prostoru na Floridě odstartuje další raketa. Zdroj: nasa.gov

Start raketoplánu United Launch Alliance Atlas je naplánován na pondělí 18. listopadu 2013 13:28 východoamerického času (18:28 v České republice). Odlet by měl proběhnout z Cape Canaveral Air Force Station na Floridě. Jedná se o ostrovní základnu, odkud již odletělo mnoho raket do kosmu, a kterou agentura NASA aktivně využívá.

Dnem 10. května byla také zahájena možnost registrace pro média, jež se chtějí akce zúčastnit. Do 1. října 2013 musí všichni přihlášení splnit zadané požadavky, které jsou pro akreditaci nezbytné. Tato ustanovení vypracovalo americké letectvo ve spolupráci s NASA. Novináři ze zahraničí jsou mimo jiné povinni předložit naskenovanou kopii svého víza a cestovního pasu. Média z USA mají čas o něco prodloužený, deadline je stanoven na 12. listopadu. Všechny žádosti musí být vyplněny a odevzdány on-line prostřednictvím akreditačního systému NASA Kennedy Space Center.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..