×
FANZINE.cz

Chystá se nový Barbar Conan. Arnold Schwarzenegger opět v hlavní roli

Foto: conan-barbarian-arnold_schwarzeneggerNejprve Schwarzenegger utrousil poznámku, kterou diváci považovali spíše za drb. Nyní se však potvrdilo, že se legendární Arnold znovu objeví na stříbrném plátně jako Barbar Conan.

Arnold Schwarzenegger jako Barbar Conan
Arnold se vrátil. Zdroj: Universal Pictures

„Já se vrátím!“  Přesně tato slova kalifornský guvernér dodržel. Po hvězdami nabitých Expendables 2 se rodák z okolí Štýrského Hradce chystá tento rok objevit hned v několika dalších akčních trhácích. Aby tomu ale nebylo málo, rozhodl se pětašedesátiletý herec oživit roli, která ho kdysi vynesla na vrchol hollywoodského průmyslu. Chystá se totiž vzkřísit Barbara Conana.

Když v roce 1982 vznikl film na motivy románu Roberta Ervina Howarda nesoucí název Barbar Conan, nikdo tehdy netušil, že ten chlapík s nehezkým přízvukem, pažemi jako stehny a rakouským příjmením Schwarzenegger bude v budoucnu jedním z největších hvězd akčních filmů.

Nicméně celosvětově film vydělal bezmála 69 miliónů dolarů a studio Universal (majitel autorských práv) se rozhodlo pro pokračování. V roce 1984 vznikl Ničitel Conan, který i přes přítomnost Arnolda nepokračoval v úspěších svého předchůdce.

Arnold Schwarzenegger jako Barbar Conan
Conan zestárne.

O 27 let později světlo světa spatřil velmi nadějně vypadající snímek, který měl legendu o barbarovi přivést zpět mezi živé. Film kopírující název prvního dílu ovšem příliš nezazářil a vydělal sotva polovinu svých obřích nákladů (údajně 90 miliónů dolarů). V úspěchu mu nepomohl ani herec Jason Momoa, který ztvárnil postavu hlavního hrdiny.

The Legend of Conan – tak se jmenuje nová naděje na reinkarnaci svalnatého hrdiny, jemuž Arnold Schwarzenegger propůjčí znovu svou tvář. Do skupiny hlavních tvůrců se zařadil producent Fredrik Malmberg, který se podílel i na Conanovi z roku 2011, a scenárista Chris Morgan – autor scénářů několika pokračování Rychle a zběsile a připravovaného snímku 47 Ronin.

Co se týče příběhu, bude se The Legend of Conan pevně držet originálního konceptu a oba díly z 80. let a úlet z roku 2011 nebude brát v potaz. K tomuto faktu se producent Malmberg vyjádřil takto: „Konec dle originálu, kde Arnold sedí na trůnu jako ostřílený válečník, bude právě to, co ve filmu bude. Je jako severský Viking, který ve svém životě odehrál mnoho rolí a který ulehl s více ženami než kdokoliv jiný. Ví, že se blíží poslední cyklus jeho života a že půjde do Valhally, a chce odejít po velkolepé bitvě.“

Snímek je pro scenáristu Chrise Morgana splněným snem. „Tento film zachycuje Conana, v jehož životě je nyní i Arnold, a my budeme moci využít skutečnosti, že v tomto příběhu dozrál. […] Myslíme si, že tento film bude hodným nástupcem původního dílu,“ prohlásil.

[youtube_660]IjWg4QDHHUg[/youtube_660]

O filmu se rovněž vyjádřil i sám představitel Conana Schwarzenneger: „Vždy jsem miloval postavu Conana a je mi ctí opět ztvárnit tuto roli. Nemůžu se dočkat spolupráce se studiem Universal a skvělým týmem Fredrika Malmberga a Chrise Morgana, se kterými vytvoříme další krok tohoto opravdu epického příběhu.“ Tímto zhruba týden starým výrokem rozvířil spekulace, které se nakonec potvrdily.

Zdali se bude jednat o skvělé zakončení ságy, se budeme moci přesvědčit v roce 2014. Natáčení tak pravděpodobně začne už příští rok.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..