Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Čím obdarovat kutila? Vsaďte na aku nářadí

Komerční sdělení

Komerční sdělení

22. 12. 2021

Hledáte vhodný dárek pro vášnivého kutila a stále vás nic nenapadá? Aku nářadí je sázkou na jistotu. Je praktické, z hlediska hmotnosti srovnatelné s běžným nářadím a navíc není závislé na napájení ze sítě. Z jakých druhů aku nářadí můžeme vybírat a na co při nákupu nezapomenout?

Jaké typy aku nářadí jsou dostupné?

Používání aku nářadí není podmíněno přístupem k elektrické energii, díky čemuž odpadá otravné popotahování kabelů či takřka nekonečné nákupy baterií. Aku nářadí stačí v případě potřeby nabít a hned se můžeme pustit do práce. Již dávno neplatí, že aku nářadí je mnohonásobně těžší než ostatní výrobky. Na trhu lze sehnat jak hmotnostně srovnatelné, tak lehčí produkty.

Nabídka aku nářadí je dnes skutečně široká. Zahrnuje šroubováky, vrtačky, pily, kladiva i multifunkční nástroje. Výběr konkrétního typu aku nářadí již necháme na vás, protože každý kutil ocení něco jiného.

Aku šroubováky

Aku šroubovák ocení především ti, kteří plánují rozsáhlejší, avšak nepříliš náročný kutilský projekt. Skvěle se hodí například na šroubování menších šroubů či montáž skříněk. Jejich výkon však není příliš vysoký, proto nejsou ideální pro profesionální použití. Největší výhodou je nízká hmotnost, která umožňuje využití i v hůře přístupných místech.

Aku vrtačky

Člověk, který neustále něco vyrábí, si s klasickou vrtačkou často nevystačí. V některých situacích je aku vrtačka zkrátka k nezaplacení – například tam, kde není přístup k elektrické energii. S aku vrtačkami lze vrtat i šroubovat a v porovnání s běžnými vrtačkami nejsou výrazně těžší. Aku vrtačka překvapí i svým výkonem, navíc existují modely s příklepem, které dokáží provrtat i panel.

Aku pily

Aku pilu ocení každý, kdo čas od času potřebuje připravit dřevo na zátop nebo ořezat stromy na zahradě. Velmi snadno se s ní manipuluje, je však nutné počítat s tím, že aku pily bývají o dost těžší než klasické benzínové nebo elektrické pily. Dostupná je celá řada typů pil – řetězové, okružní, ocasky, pokosové, ponorné, kmitací a další.

Aku kladiva

Bourací a vrtací kladiva jsou typem aku nářadí, které se hodí zejména do náročných podmínek. Umí vrtat do panelu a poradí si i tam, kde už vrtačka nestačí. Dostupná jsou i kombinovaná aku kladiva, jež jsou vhodná pro práci se skutečně tvrdými materiály. Jedná se o druh nářadí, které potěší jak domácí kutily, tak profesionály.

Multifunkční aku nářadí

Jedná se o aku nářadí, v němž se snoubí vlastnosti pilvrtaček brusek. Hodí se proto na řezání, vrtání i broušení, navíc je zpravidla možné nastavit výkon dle momentální potřeby. Multifunkčním aku nářadím uděláte radost hlavně kutilům, kteří se věnují vyřezávání detailů, dobrušování a dalším úkonům vyžadujícím preciznost.

Pozornost věnujte akumulátoru

Srdcem každého aku nářadí je akumulátor a právě jemu se při výběru vhodného produktu vyplatí věnovat dostatek pozornosti. Zaměřit bychom se měli především na jeho kapacitu – čím vyšší kapacita, tím déle lze nástroj používat na jedno nabití. Neméně důležité je napětí akumulátoru, jelikož čím vyšší napětí je, tím vyšší výkon akumulátor poskytne.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čím obdarovat kutila? Vsaďte na aku nářadí

Hide picture