Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Čím potěšit muzikanta? Tipy na dárky pro hudební nadšence

Máte v rodině či mezi přáteli vášnivého hudebníka a nenapadá vás, čím ho obdarovat na Vánoce nebo narozeniny? V tom případě se inspirujte našimi tipy na dárky, které zaručeně potěší. Aktivní muzikant ocení příslušenství ke svému hudebnímu nástroji, zvukař zase kvalitní mixážní pult, mikrofon nebo reprobox. Těm, kteří si ze všeho nejvíce užívají poslech hudby, udělá radost například sada reproduktorů nebo domácí kino.

Pro hudebníky

Muzikantovi nemusíte hned kupovat nový hudební nástroj, zcela jistě postačí vhodně zvolené doplňky – pro akustickou či elektrickou kytaru třeba náhradní struny, pro klarinet kvalitní stojan nebo hubička. Příslušenství však určitě nekupujte jen tak naslepo, vždy si dobře zjistěte, jaký typ daného hudebního nástroje váš blízký vlastní, popřípadě se od něho nechejte alespoň trochu nasměrovat. To platí zvláště v případě, že s příslušným hudebním nástrojem nemáte vůbec žádné zkušenosti.

Pro zvukaře

Je váš kamarád nebo příbuzný profesionální či amatérský zvukař? Pak se jakožto vhodný dárek nabízí například reprobox, DI box nebo mixpult. Nedílnou součástí výbavy každého zvukaře jsou také méně specifické produkty jako mikrofony, brašny na zvukovou techniku, rukavice či lepicí a stahovací pásky. Výběr dárku by se měl odvíjet mimo jiné od toho, jak velké akce daný zvukař zvučí, zda pracuje převážně na koncertech, nebo spíše ve studiu a podobně.

Darujte bezkonkurenční zvukový zážitek

Na nákup dárku v podobě příslušenství k hudebnímu nástroji či ozvučovací techniky si netroufáte? Nebo je budoucí obdarovaný sice hudebním nadšencem, ale aktivně hudbu nevytváří? V tom případě jej jednoduše obdarujte něčím, co zajistí fantastický zvukový zážitek – například kvalitními reproduktory nebo domácím kinem, které umožní sledovat koncert oblíbené kapely na velkém plátně a s tím nejlepším možným zvukovým doprovodem. Při výběru domácího kina dbejte především na to, aby mělo dostatečně výkonný zesilovač.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čím potěšit muzikanta? Tipy na dárky pro hudební nadšence

Hide picture