Menu
FANZINE.cz
Technologie

Čínští komunisté dostanou RedPad. Rudý iPad je vyjde na 32 tisíc korun

Marek Jedinák

Marek Jedinák

20. 1. 2012

FOTO: Apple iPad 2Čínští komunističtí pohlaváři dostanou k dispozici novou technologickou vychytávku. RedPad má být kombinací západní kvality a ideologické čistoty určenou výhradně pro prověřené kádry.

iPad2 včetně Smart Coveru

RedPad svůj západní vzor iPad 2 nejspíš netrumfne. Minimálně kvůli vysoké ceně, Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Vysocí čínští funkcionáři se budou již brzy moci chlubit parádním tabletem s opravdu hodně originálním názvem. RedPad je technicky ničím neobyčejný tablet s téměř desetipalcovým diplejem běžící na populárním operačním systému Android, který vyniká především svojí extrémně vysokou cenou.

Čtěte také: Prodej figurky Steva Jobse nejspíš zatrhnou jeho pozůstalí

Prodejní cena je stanovena na 32 tisíc korun, což je přibližně dvakrát více než v případě oblíbeného iPadu 2, a rozhodně neodpovídá proklamované lidovosti.

Vysoká cena má odpovídat speciálnímu předinstalovanému softwaru, díky němuž mají mít uživatelé přístup k důvěrným informacím a ideologicky prověřeným blogům, a dokáže také prověřit identifikační karty.

Tablet je automaticky dodáván v originálním koženém pouzdře.

Produkt pobouřil především čínské uživatele internetu, kteří jej označují za další tunel či zneužití veřejných peněz pro blaho papalášů. Zejména formulace „sloužit lidu,“ vytištěná na zadní části tabletu, dle nich působí zvláště ironicky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čínští komunisté dostanou RedPad. Rudý iPad je vyjde na 32 tisíc korun

Hide picture