Menu
FANZINE.cz
Literatura

Číst se dá kdekoliv. Změňte své návyky a vychutnejte si četbu například na nové terase!

Možná patříte do poměrně početné skupiny čtenářů, kteří se nedokáží odtrhnout od své rutiny. Chvíle strávené s knihou v ruce jsou pro vás posvátné a musí vždy proběhnout dle přesných pravidel – takže i na jednom konkrétním místě. Když však přijmete fakt, že je kniha mobilní a můžete ji otevřít prakticky kdekoliv, otevřou se vám zbrusu nové možnosti.

Čtení ve vlaku

Vlaková doprava sice zažívá krizi, ale pokud ji přeci jen čas od času využíváte, nezapomeňte si s sebou vzít knihu. Typické drncání kolejí je svým způsobem podmanivé a uklidňující – pravidelný rytmus vám navodí stav klidu a koncentrace – což je ideální rozpoložení na čtení. Poměrně slušně si možná počtete i v průběhu cesty autobusem či v metru. Tedy pokud vám to dovolí okolnosti.

Pohoda na čerstvém vzduchu

Pokud si již nějakou dobu pohráváte s myšlenkou na stavbu terasy, udělejte to. Získáte perfektní místo pro své literární seance. Stavební materiály sice podražily, ale třeba populární sibiřský modřín je stále velmi dostupný. Navíc je odolný proti hnilobě i dřevokaznému hmyzu, takže vašemu čtecímu místečku nebude hrozit žádná pohroma.

Jako čtenářský klub stejně dobře poslouží i altán či pergola. Ale pokud to s KVH hranoly a dalšími materiály příliš neumíte – anebo zkrátka na stavbu zahradního přístřešku nemáte čas, pořiďte si alespoň velkou závěsnou houpací síť. V hamace se z běžného čtení stane vskutku nevšední zážitek.

Pěnové radovánky v horké vaně

Papír a voda si spolu příliš nerozumí, a proto byste si s sebou do vany raději neměli brát žádné raritní vydání, u něhož nehodláte tolerovat byť jen sebemenší poškození. Ale jinak směle do toho – pořiďte si vanovou poličku, na kterou si knihu odložíte a vychutnejte si čtení během ničím nerušené koupele. Další možností je vodotěsná čtečka knih, ta po takovém využití přímo volá.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Číst se dá kdekoliv. Změňte své návyky a vychutnejte si četbu například na nové terase!

Hide picture