Menu
FANZINE.cz
Komiks

Co kromě schopností můžete komiksovým hrdinům závidět?

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

31. 3. 2014

Komiksoví hrdinové jsou zajímavé individuality. Umějí létat, mají sílu, se kterou rozdrtí armády vyspělých mimozemšťanů a jsou rychlejší než světlo. Co ale mají dalšího, pro co by každý normální smrtelník zdolal hory doly?

Všimněte si, jak má radioaktivitou poznamenané monstrum bělostný chrup

Osobní zubař

Kdykoliv otevřete komiksovou knihu, zasvítí na vás zuby bílé jako perličky. Prostě je každý hrdina má a jen někteří padouši si vysloužili zažloutlé vykotlané úsměvy. Je to prostě asi další výsada, které se dostane každému, koho kousne radioaktivní pavouk nebo se vyskytuje poblíž gama záření.

Jen pomyslete, kolik takové zuby stojí! Když člověk nemá štěstí na hodného zubaře, musí chodit na dentální hygienu. A kolik ještě času zabírá pořádně se v puse vyhrát s mezizubními kartáčky. Je to prostě nefér.

 Bujné, ale nepřekážejíDC Database: Catwoman

Jak už dobře všichni víme, ne každá slečna chodí kolem s poprsím, které by se pnulo daleko do dáli.

Ne tak ale superhrdinky, jen zřídka se dá najít některá, která by se nepyšnila přímo reklamními vnadami.Což o to, ale jim vůbec nevadí navléct se do těsných kostýmů a skákat kolem.

Tohle musí dámám jistě každá závidět, protože to vypadá, že jim bujné hrudě nejsou vůbec na obtíž při olympijské gymnastice a ani se do nich nebojí dostat pořádnou ránu.

Samozřejmě pánové jen z doslechu, ale každý, ví, jak takhle mířená rána bolí. Tyhle slečny ale ne.

 Ve správný čas se správnou schopností

Je tak depresivní, když se člověk dostane do zoufalé situace, se kterou si neumí poradit. Pak na ni vzpomíná a říká si, tohle jsem měl tenkrát udělat, tak je to správně. Hrdinové tenhle problém nemají. Jejich organizovanost je na takové úrovni, že vždycky někde poblíž běhá člověk se schopností, která je přesně potřeba.

Jaká by byla krása, kdyby kolem zrovna šel mechanik, když se auto rozbije. Nebo se vám u dveří poflakoval elektrikář, když vybouchnou pojistky. Není nám to ale bohužel dáno.

 Umění nosit maskyMarvel Database: Doktor Doom

Ano, nejeden hrdina má šestý smysl, je telepatem nebo má prostě zkušenosti. Ale je s podivem, že žádnému z nich nevadí nosit rozmanité masky.

Zkusili jste si dát někdy něco takového na hlavu? Masku, helmu nebo jenom lyžařské brýle?

Zorné pole se okamžitě zúží do malých skulinek, které zmateně těkají kolem, a když se zakroutí hlavou, obraz se slije do jedné velké šmouhy.

Je to asi vrozené, ale alespoň jeden z nich by mohl někdy klopýtnout a dát si do huby, aby si člověk nepřipadal tak neohrabaně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co kromě schopností můžete komiksovým hrdinům závidět?

Hide picture