Menu
FANZINE.cz
Technologie

Co má zvládat váš mobilní telefon? Přečtěte si pár tipů, podle kterých bude vybírání nového mobilu hračka!

Mobilní telefon už obvykle dávno nemáme jen na telefonování a zprávy. Kromě toho, že od něj požadujeme perfektní fotky a obraz vhodný na sledování videí, nás potěší i jeho příznivá cena nebo moderní vzhled. Podle čeho mobil vybírat a co by měl umět?

Displej, fotky a baterie

Pokud budete vybírat nový telefon, zaměřte se na to, aby vám vyhovovala velikost displeje. Nelze s přehledem říct, že čím větší, tím lepší, protože každému vyhovuje něco jiného. Co je ale důležité? Technologie zobrazení. Ta určuje, zda na telefon uvidíte dobře i na přímém slunci. Nedílnou součástí dnešních mobilů je kvalitní fotoaparát. Optickou stabilizaci a rozlišení přední kamery 32 Mpx nabízí třeba Samsung Galaxy S20, ten vyniká právě i výdrží baterie, což oceníte při sledování videí nebo poslechu hudby.

Operační systém jako srdce mobilního telefonu

Příznivci Androidu jen málokdy přesedlají do sedla mobilních telefonů s iOS a naopak. Pokud víte, co vám vyhovuje, máte rozhodování o mnoho snazší. Telefony s operačním systémem Android začínají na nižších částkách, mobily s iOS zase vynikají častější spolehlivostí. Kromě zmíněných operačních systému je v České republice rozšířený i Windows Phone od Microsoftu.

Na designu záleží

Dnešní mobily vynikají i vzhledem. Zatímco dříve bylo podstatné jen to, aby telefon spolehlivě zavolal a napsal zprávu, dnes často vyhledáváme i jejich barevná provedení, která budou lahodit našim pohledům. Pokud zvolíme střídmý a nevýrazný vzhled mobilu, není problém zobrazit náš vkus a styl třeba na krytu telefonu. Těch je dnes na trhu dostatek a fungují nejen jako ochrana našich digitálních mazlíčků, ale také jako módní doplněk.

Další vychytávky, které dnešní technologie nabízí

Kromě toho, že je dnes běžné odemykat telefon otiskem prstů nebo dokonce vlastním obličejem, mohou být dnešní mobily voděodolné, schopné se rychle nabít i upravovat automaticky nedokonalosti na fotografiích. I hlasové ovládání je dnes nečím, co se těší stále větší oblibě – především díky kompatibilitě s hlasovými asistenty, které můžeme používat v domácnosti nebo v autě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co má zvládat váš mobilní telefon? Přečtěte si pár tipů, podle kterých bude vybírání nového mobilu hračka!

Hide picture