Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Co nesmí chybět v doupěti žádného hráče?

Každý gamer by měl mít svůj herní koutek. Nadupaný herní počítač ale není to jediné, co by v něm nemělo chybět. Jak zařídit správné hráčské doupě, abyste se v něm cítili pohodlně a aby vám umožnilo stoprocentní soustředění na hru?

Správný hráč potřebuje ze všeho nejvíc to správné vybavení. Nadupaný herní počítač je samozřejmostí, pohodlí při hře pak vytvoří herní doplňky jako brýle, křeslo či stůl. Kvalitní vybavení ale něco stojí, ti nejlepší hráči si však dokážou vydělat klidně i miliony. K takovým číslům na účtu se ale nedopracujete okamžitě a chce to čas i trpělivost. Půjčka není jedinou možností, jak si dopřát kvalitní vybavení, začít můžete i s jednoduchými hrami, které nepotřebují vymakaný stroj s nejnovější grafickou kartou, a postupně se vypracovat. Ostatně, tak začínala i většina dnešních profesionálních hráčů. Na co byste při zařizování svého herního doupěte neměli zapomenout?

Klávesnice pro hráče

Herní klávesnice jsou uzpůsobené potřebám hráčů. Od těch klasických se odlišují zejména tím, že jsou robustnější, mají větší možnosti polohování a kvalitnější tlačítka, která jsou programovatelná.

Sluchátka pro skvělý zvuk

Když si chcete užít ten pravý herní zážitek, neobejdete se bez pořádných sluchátek. Vybírejte je tak, abyste se v nich při nošení cítili pohodlně a aby vám nepadala. Herní sluchátka jsou vybavena také mikrofonem a reprodukce zvuku je zaměřená na basy. Právě ty totiž posunují herní zážitek o level výš. Navíc je využijete i při sledování filmů nebo poslouchání hudby.

Brýle pro ochranu očí

Herní brýle nejsou jen ty s virtuální realitou. Chcete předejít unaveným a červeným očím po několikahodinové herní session? Pořiďte si brýle, jejichž skla vám díky speciální technologii zvýší komfort při práci na počítači a ochrání váš zrak před modrým světlem a odlesky z monitoru. Navíc zlepšují i hráčskou přesnost.

Ergonomické křeslo pro pohodlí

Křeslo nebo židle pro hráče jsou navrženy speciálně pro jejich potřeby. Jsou skvěle ergonomicky tvarované a vhodné i ke dlouhému sezení. Při výběru dbejte na vhodný potahový materiál a přítomnost bederní opěrky, díky které vás ani po dlouhém hraní nebudou bolet záda. Zapálení hráči mohou sáhnout po závodní sedačce určené zejména pro závodní simulace, tvarem napodobuje sedačku v závodním autě autenticita je tudíž zaručena.

Stůl pro nejlepší možnosti hraní

Herní stůl by měl být optimálně vysoký, pevný a měl by mít dostatečně velkou plochu desky, abyste na něj bez problémů umístili velký monitor, klávesnici, myš, reproduktory a případně další doplňky. Nejlepší je stůl, který je možné polohovat a má nastavitelnou výšku, jen tak ho budete moci uzpůsobit svým potřebám, takže se vám u něj bude nejen pohodlně sedět, ale i skvěle hrát.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co nesmí chybět v doupěti žádného hráče?

Hide picture