Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Co se stane, když jdou draci do války? George R. R. Martin to ví

Redakce

Redakce

25. 12. 2013

FOTO: Hra o trůny, 3. série, 2. trailerSpisovatel George R. R. Martin proslul zejména svou knižní sérií Písně ledu a ohně, podle které je natočený i populární seriál HBO Hra o trůny. Ne všechno, ale bylo v Písni ledu a ohně řečeno. Jak to například vypadalo, když ve Westerosu poletovali draci?

FOTO: Hra o trůny, 3. série, 2. trailer

Kdo ovládá draka, má ve válce o Železný trůn značnou výhodu. Zdroj: Reprofoto YouTube.com

Ještě předtím, než se na světlo světa dostane další díl slavné knižní série o pletichách, válkách, sexu, zradách a dalších věcech, mohou si dychtiví čtenáři trochu doplnit znalosti o obsáhlé historii Westerosu.  Ta vychází v nejnovějších novelách vousatého otce tohoto světa George R. R. Martina.

George R. R. Martin totiž přispěl hned několikrát do sborníku nazvaného Dangerous Women (Nebezpečné ženy), který čítá přes osm set stránek. S tak velikým rozsahem už ale fanoušci Martinovy tvorby samozřejmě dávno počítají. U tohoto autora snad i nákupní seznam vydá minimálně na deset stránek. Na druhou stranu se mu musí nechat, že obsah je dostatečně kvalitní na to, aby tak obrovský rozsah dokázal vyplnit napětím, očekáváním, zvraty a byl dostatečně poutavý.

Fanoušky série Píseň ledu a ohně bude zřejmě nejvíce zajímat novela The Princess and the Queen (Princezna a královna), v níž nám Martin představí historii související s Tancem draků.

Děj tohoto příběhu se točí kolem princezny Rhaenyry, jejíž otec a král Viserys I zemře a na ni padne tíživá povinnost usednout na trůn jako nová královna. Vše se zkomplikuje, když královna Alicent projeví přání, aby se dědicem trůnu stal její syn Aegon. To požaduje na základě tradice, že na Železný trůn usedají pouze muži. Pod vedením obou žen nakonec vypukne krvavá občanská válka plná smrti, násilí a intrik.

Hybnou silou příběhu ale budou převážně draci. Goerge R. R. Martin se ve své novele věnuje zejména právě dračím soubojům, jejich devastující síle a také snaze obou žen ovládnout co nejvíce této ničivé síly. Pokud jste tedy milovníky dračí tématiky a umíte obstojně anglicky, dárek k letošním Vánocům je jasný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co se stane, když jdou draci do války? George R. R. Martin to ví

Hide picture