Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Co všechno dokáže chytrá televize: Funkce, které využije celá rodina

Televize označované jako Smart TV přináší kromě klasického televizního vysílání mnoho dalších doplňkových funkcí, ze kterých budou nadšené všechny generace. Co s chytrou televizí získáte?

Kvalitní obraz

První výhodou chytré televize je vysoce kvalitní obraz, díky kterému si užijete naplno své oblíbené filmy, seriály, televizní pořady, záznamy koncertů i sportovní utkání. S tím se pojí i větší úhlopříčka TV, která s přehledem převálcuje starší typy televizí, tablet i počítač.

Hybridní vysílání

Vysílaní pod zkratkou HbbTV představuje nadstavbu běžného vysílání v podobě moderního teletextu. V současné době jej umožňuje ČT, Óčko, Prima, Nova a Seznam TV. Každá z těchto televizních stanic přitom nabízí jinou formu hybridního vysílání. Může se jednat o videoarchiv umožňující sledovat oblíbené pořady v jakémkoliv čase, rozšíření obsahu, případně další zajímavé doplňky. Na všech televizních stanicích spustíte hybridní vysílání stisknutím červeného tlačítka na ovladači.

Internetový prohlížeč

Díky chytré televizi můžete kdykoliv spustit internetový prohlížeč a navštěvovat své oblíbené webové stránky včetně e-mailové schránky. Často využívaný je YouTube a další sociální sítě, přes které je možné pouštět různá videa i hudební klipy. Pokud se vám surfování po internetu přes chytrou televizi zalíbí, můžete si dokoupit bezdrátovou klávesnici, se kterou se vám bude mnohem lépe a rychleji pracovat.

Okamžitý přístup k placeným kanálům

Protože chytrá televize disponuje připojením k internetu, můžete si kdykoliv zaplatit přístup k dalším televizním kanálům. Podle chuti si zařiďte třeba HBO GO, Amazon Prime Video nebo třeba Netflix. Placený obsah najdete i na českých kanálech nabízejících předpremiéry filmů a seriálů, které můžete za pár korun sledovat až s několikadenním předstihem.

Stylová součást interiéru

Některé smart televize včetně Samsung TV nabízí speciální režim umožňující splynutí obrazovky s okolím. Spořič obrazovky tak můžete rázem přeměnit na stylový obraz nebo luxusní tapetu.

Propojení s mobilním telefonem i počítačem

K chytré televizi můžete snadno a rychle připojit další chytré zařízení, jako jsou mobilní telefony, počítače a tablety, a přenášet z nich obsah k televizoru. Pokud si chcete například projít rodinné fotografie, díky větší obrazovce si je mnohem více užijete.

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Právě čtete

Co všechno dokáže chytrá televize: Funkce, které využije celá rodina

Hide picture