Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Concert for Help: Poslechněte si naživo hudbu z Avatara nebo Harryho Pottera

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

14. 6. 2011

Příznivci filmové hudby zbystřete! Na podzim letošního roku se chystá akce, která nemá v České republice obdoby. Do pražského Rudolfina se 21. listopadu sjedou jedni z nejvýznamnějších skladatelů filmové hudby současnosti.

Chcete slyšet hudbu z Avatara naživo?, Zdroj: distributor filmu

V živém provedení oblaží naše uši vybrané hudební kousky z filmů jako Barbar Conan, Avatar, Star Trek, Piráti z Karibiku nebo Batman začíná. Mnoho z těchto melodií uslyší český posluchač v živém provedení vůbec poprvé. Kvalitní hudba ale nebude jediným lákadlem tohoto koncertu. Svou účast totiž předběžně přislíbilo několik skladatelských hvězd.

Hlavním tahákem bude jeden z nejuznávanějších skladatelů současnosti, oscarový Michael Giacchino. Ten si svou slávu vysloužil zejména hudební složkou seriálu Ztraceni, za kterou získal celou řadu ocenění. Z celovečerních počinů si pak zaslouží jmenovat stopáží minimalistické, ale kvalitou úžasné Monstrum, nebo dlouhodobá spolupráce na animovaných filmech od studia Pixar. A právě za hudbu k animáku Vzhůru do oblak si Giacchino vysloužil dosud největší ocenění, Oscara v kategorii Nejlepší originální hudba.

Poslechněte si skladbu k filmu Monstrum, která na koncertě také zazní!

Těšit se můžeme také na našeho polského souseda Jana A.P. Kaczmarka. Ten po sérii kvalitních evropských kompozic prorazil také za mořem a za svou hravou a minimalistickou hudbu pro Hledání Země-Nezemě si vysloužil oscarové ocenění. Kaczmarek má na svém kontě také hudbu pro český film Karamazovi.

Slavný skladatelský trojlístek doplní talentovaný Klaus Badelt. Ten se proslavil zejména dlouholetou spoluprací s žijící legendou filmové hudby Hansem Zimmerem. Jeho autorský otisk je výrazný například na hudbě ke Gladiátorovi a prvních Pirátech z Karibiku. Z jeho sólových kompozic si zaslouží jmenovat epická hudba k nové verzi Stroje času.

Hledání Země-Nezemě získalo Oscara a nyní ho uslyší naživo i český divák

Všichni výše jmenovaní by měli oddirigovat všechny své uváděné skladby. Ostatní má na starosti Nic Raine, dirigent, skladatel a orchestrátor, který se podílel na celé řadě kvalitních kompozic, z nichž lze jmenovat Alexandra Velikého a biografického Chaplina.

Celá akce má také charitativní snahy. Výtěžek ze vstupného bude věnován na vybrané české vědecké zařízení, které se zabývá výzkumem v oblasti rakoviny. Pokud patříte mezi vyznavače filmové hudby, neváhejte a zavítejte na oficiální stránky Concert fot Help, kde si můžete zakoupit několik posledních vstupenek na tuto unikátní akci.

Kompletní program

A.I. Umělá inteligence – John Williams
Alenka v říši divů – Danny Elfman
Avatar – James Horner
Barbar Conan – Basil Poledouris
Batman začíná – J. N. Howard / H. Zimmer
Cloverfield – Michael Giacchino
Harry Potter a Relikvie smrti – Alexandre Desplat
Harry Potter a vězeň z Azkabanu – John Williams
Hledání Země-Nezemě – Jan A.P. Kaczmarek
Kdysi dávno – John Barry
King Kong – James Newton Howard
Piráti z Karibiku – Klaus Badelt
Podivuhodný případ Benjamina Buttona – A. Desplat
Seznamte se, Joe Black – Thomas Newman
Star Trek – Michael Giacchino
Star Trek: The Motion Picture – Jerry Goldsmith
Válka světů – John Williams

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Concert for Help: Poslechněte si naživo hudbu z Avatara nebo Harryho Pottera

Hide picture