×
FANZINE.cz

Cosplayery na Festivalu Fantazie 2015 neodradily vedra. Vyhráli Geralt a Ciri

Foto: Lukáš Krása

Od 1. do 12. července probíhal v Chotěboři na Vysočině největší festival sci-fi, fantasy, hororu a popkultury v České republice s názvem Festival Fantazie 2015.

Na této dvanáct dní dlouhé akci měli fanoušci popkultury možnost navštívit 1556 pořadů celkem v 32 liniích. Kromě toho je na Festivalu Fantazie pravidelně připraveno nepřeberné množství her, ať už deskových, karetních, ale také počítačových, konzolových a pro opravdové fajnšmekry byla připravena i retro herna s klasickými arkádovými peckami.

Festival navštívilo více než 3300 návštěvníků ze všech koutů naší republiky, ale i několik zahraničních návštěvníků a hostů.

Celý con tento rok provázelo několikadenní úmorné vedro, které nahnalo většinu účastníků do stínu, k vodě a k chlazeným nápojům. Snad všichni měli radost z toho, že se v noci z úterý na středu strhla bouřka, která ochladila celou Chotěboř.

Zraky fanoušků se tento rok obracely hlavně ke Cosplay soutěži, v níž měl možnost hlavní výherce vyhrát konzoli Playstation 4. Soutěžilo se celkem ve čtyřech kategoriích a přihlásilo se na něj rekordní počet účastníků.

Kostým Daredevila. Foto: Lukáš Krása
Kostým Daredevila. Foto: Lukáš Krása

Kostýmy byly opravdu na skvělé úrovni, a protože většina soutěžících si pro představení kostýmu vybírá formu krátké scénky, publikum se velice dobře bavilo a celá soutěž rychle ubíhala. Hlavní cenu po zásluze vyhrála dvojice Geralta a Ciry z poslední herní adaptace známého Zaklínače.

Kostýmů bylo letos vůbec plné celé FF 2015. Na ulici a v budovách se tvořily hloučky návštěvníků v nejrůznějších kostýmech z nejrůznějších seriálů, filmů, komiksů a dalších. Za této situace vznikaly zákonitě parádní cosplayerské fotky zachycující každý detail kostýmu, i fotky spíše humorné, které pobaví každého alespoň trochu znalého fantasy a sci-fi poměrů.

Návštěvníci měli možnost navštívit celkem 54 filmů, mezi nimiž bylo několik letošních novinek, jako Mad Max, Interstellar, Jupiter vychází, ale také mohli vidět premiéru nového Terminátora s podtitulem Genisys. Právě na Mad Maxe a na Terminátora bylo kino natřískáno tak, že téměř praskalo ve švech a oba filmy přinesly zábavu, na kterou publikum čekalo.

Kostým si na FF 2015 oblékly i některé děti. Foto: Lukáš Krása
Kostým si na FF 2015 oblékly i některé děti. Foto: Lukáš Krása

Ale nejvíce se diskutovalo o již zmíněném Terminátorovi, kterého měli možnost všichni vidět poprvé, a tak se čtvrteční večer na FF stal jednou velkou diskusí. Mnozí z fanoušků již mají téměř jasno, jak to bude vypadat dál, další jen hádali a jiní si užívali toho, co všechno dokáže vymyslet fantazie účastníků festivalu.

Vesměs všichni se ale shodli na tom, že s největší pravděpodobností bude i další díl a na tom, že Arnold Schwarzeneger jako Terminátor opravdu válel. Hláškovat stále umí, hrát robota taky, a tak se kinem chvílemi nesly salvy a výbuchy smíchu. Vadou na kráse tedy budiž to, že díky nedisciplinovanosti některých návštěvníků kina, si již příští rok nebudeme moci vychutnat občerstvení během jakéhokoli programu v kině.

Kdo měl zájem, mohl se zajít podívat na přednášku překladatele filmových titulků. Jeho práci mohli návštěvníci vidět právě v Mad Maxovi, Interstellaru i v Jupiter vychází. Málo kdo z těch, kdo tuto přednášku navštívili, si takto představovali práci překladatele titulků. Hlavně v tom, jak kusé informace občas překladatel dostává. Expertem v tomto je prý Nolan, který je doslova posedlý tím, aby příběh jeho filmů neunikl ani o chvilku dříve.

Ciry na FF 2015. Foto: Lukáš Krása
Ciry na FF 2015. Foto: Lukáš Krása

Během nejrůznějších diskoték a párty bylo oslaveno i výročí ukončení bojů ve Vietnamu a to v hippie stylu. Párty pořádali primárně fanoušci Star Treku, tedy světa, který se vyznačuje tolerantností a mírumilovností.

Z venkovních aktivit nechyběl Movecon, na kterém si mohli lidé vyzkoušet ledacos, ale venku si mohli lidé i zasoutěžit, třeba při populární Orclimpiádě.

Na to, abychom obsáhli všechno, co se v Chotěboři těch dvanáct dní dělo, by nám nestačil ani román a všichni návštěvníci jsou ještě teď plni zážitků, ať si užívali jakýkoli program. Nezbývá tedy nic jiného, než těšit se na další tentokrát 21. ročník.1 Komentář Cosplayery na Festivalu Fantazie 2015 neodradily vedra. Vyhráli Geralt a Ciri

  1. Mam pocit, ze hippie party poradala Star Gate linie, ale jinak prima ohlednuti 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..