Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Crwecon se ponese ve znamení Incalu

Redakce

Redakce

27. 5. 2011

Festival Crwecon se pomalu blíží a všichni fanoušky čekají pravé komiksové orgie. Incal, Star Wars, Živí mrtví a největší komiksový nakladatelé se sejdou 28. května v pražském klubu Cross.

Ilustrace na obálce komiksu Incal, autor: Moebius

Ti, kdo si myslí, že komiksová kultura nemá v Česku místo, se mohou jít přesvědčit do pražského klubu Cross, že opak je pravdou. Letošní ročník Crweconu se uskuteční v sobotu 28. května a slibuje mnohé. Již od devíti hodin se otevřou brány pro všechny nadšence tohoto žánru.

Návštěvníci si mohou vybrat z velkého množství přednášek představujících nejdůležitější publikace vydané tento rok jako je Incal, jeden z nejlepších evropských komiksů, nebo další z řady Omnibusů tentokrát postihující svět vesmírné filmové ságy Star Wars. Další témata se budou točit okolo komiksu Liga výjimečných, japonského autora mang Kazuo Koike nebo komiksové podobě počítačové hry World of Warcraft.

Chybět nebude ani oblíbený velký vydavatelský panel, kde největší české vydavatelství specializující se na komiks představí své ediční plány na příští rok. K vrcholu Crweconu dozajista patří vyhlášení cen nejlepší komiksů za rok 2010 Fabula Rasa o jejíchž výsledcích rozhodují sami čtenáři.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Crwecon se ponese ve znamení Incalu

Hide picture