Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Čtyři role, ve kterých zazářil Gary Graham, host festivalu FanCity

Redakce

Redakce

20. 10. 2012

Na největší festival populární kultury v České republice FanCity 2012 dorazí také herec Gary Graham. Na jeho příjezd se těší především fanoušci seriálu Star Trek.

Gary jako ambasador Soval. Zdroj: Paramount Television

Gary Graham (1950) je úspěšný americký herec, který se proslavil především rolí velvyslance Sovala v seriálu Star Trek: Enterprise. Připomeňte si spolu s námi i jeho další zajímavé role.

Tucet špinavců

V televizním filmu Tucet špinavců III – Poslední mise se objevil po boku Telly Savallase, který velel skupině vojáků odsouzených k smrti za těžké delikty. Výměnou za smazání trestu jsou pověřeni úkolem nalézt a ukrýt francouzské vědce. Ti se totiž se svými znalostmi nesmí dostat do rukou hitlerovských vojáků.

Poslední válečník

V tomto filmu ztvárnil postavu osamělého amerického pozorovatele Gipse, který na izolovaném ostrově v Pacifiku čeká na konec války. Po přistání malé japonské jednotky uniká s novickou Katrin, která pracovala v místní misii před vojáky. Díky výborné znalosti krajiny se mu postupně podaří nepřítele zredukovat, až dochází k poslednímu zápasu mezi Gibsem a japonským důstojníkem.

Lebkouni

Jedná se o klasické krimi, kombinované se sci-fi tématikou, postavami vesmírných ztroskotanců lebkounů, kteří na Zemi nalezli útočiště, žijí zde řadu let, asimilovali se do naší kultury, ale přesto zůstávají stále rozdílní. Seriál se začal natáčet v roce 1989 a následovala ho řada dalších filmů.

Star Trek

Fanoušci Star Treku Garyho dobře znají z novější řady seriálu Star Trek: Enterprise, kde ztvárnil ambasadora Sovala. V obdobné roli se objevil ve starší verzi Star Trek: Voager. Hrál i ve video filmu Star Trek: Of Gods and Men, který byl bohužel navzdory dobrému scénáři poznamenán očividným nedostatkem financí.

Kdy bude Gary Graham na FanCity 2012?

24.10. středa od 20 hodin – krátké vystoupení v rámci Slavnostního zahájení FanCity.

25.10 čtvrtek od 22 hodin – krátké vystoupení v rámci talk show Ufolněte se prosím, spolu s Alainou Huffman a Marian Call.

26.10. pátek od 19 hodin – Samostatná beseda s hostem.

26. 10 pátek od 21 hodin – Fotografování a podepisování.

27.10. sobota od 17 hodin – Společná beseda s Garethem David-Lloydem a Alainou Huffman.

27.10. sobota od 19 hodin – Fotografování a podepisování.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čtyři role, ve kterých zazářil Gary Graham, host festivalu FanCity

Hide picture