Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Čtyřlístek oslaví jubilejní pětisté číslo!

Redakce

Redakce

15. 12. 2010

Snad nejslavnější český komiks v prosinci vydá speciální dvojčíslo na oslavu významného výročí. Myšpulín, Pinďa, Bobík a Fifinka si na narozeniny připravili delší příběh a spoustu zábavy.

Čtyřlístek poprvé vyšel v roce 1969 a jeho jediným výtvarníkem je Jaroslav Němeček. Příběhy o nerozlučné čtyřce se téměř ihned staly mezi dětmi i mezi dospělými populární. Většinu scénářů psala až do roku 2009 Ljuba Štíplová, po její smrti je píše více autorů, kteří se u jednotlivých epizod střídají.

Čtveřici kamarádů tvoří černobílý kocour Myšpulín, geniální vynálezce, jež se jen tak ničeho nezalekne, prasátko Bobík, velký jedlík a silák, který se do všeho vrhá po hlavě, zajíc Pinďa, neskutečný strašpytel a školní premiant a bílá fenka Fifinka, výborná kuchařka, která by pro své kluky udělala cokoli.

Časopis se drží v trafikách již dlouhou dobu a stále je o něj zájem. Dokonce se stává, že malé děti prosí své rodiče a prarodiče, aby jim věnovali čísla z doby, kdy byli dětmi oni. Speciální dvojčíslo, které nastartuje druhou pětistovku, vyšlo 10. prosince.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čtyřlístek oslaví jubilejní pětisté číslo!

Hide picture