Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Další dlouho očekávaný dýchánek. Frodo a Bilbo slaví po osmnácté

Redakce

Redakce

21. 9. 2010

Ve dnech 24. až 26. září 2010 proběhne v Hradových Střímelicích oslava Bilbových a Frodových narozenin pořádaná Společností přátel díla J.R.R.Tolkiena. Zváni jsou všichni fanoušci zakladatele klasické fantasy.

FOTO:Bilbo Baggins

Bilbo Pytlík ve filmu Pán prstenů: Společenstvo Prstenu Zdroj: distributor filmu

Společnost přátel díla J.R.R.Tolkiena vznikla roku 1992. Již v té době začala organizovat několik akcí. Mimo jiné oslavu k příležitosti zničení Prstenu, či právě oslavu Bilbových a Frodových narozenin, která se tradičně koná v září. Hobit Bilbo se skutečně narodil v září 2890 krajového letopočtu. To Frodo sice světlo světa spatřil v srpnu o 78 let později, ale organizátoři obě oslavy spojili do jedné. Vždyť ony dva měsíce nejsou od sebe zase tolik vzdálené a koneckonců dvě oslavy rovná se více hostů, více dárků a samozřejmě více zábavy.

Narozeninová párty probíhá každý rok na jiném místě. Letos se fanoušci Tolkienových hrdinů sejdou 24. až 26. září  v Hradových Střímelicích, vesnici mezi Ondřejovem a Sázavou. Na všechny účastníky čeká ubytování v prostorném domě, hostina ve velké místnosti s krbem, zpěv a živá hudba a tradiční soutěž o Bilba, jejíž vítěz má tu čest být ostatními členy Společnosti přátel díla J.R.R.Tolkiena oslovován jako Bilbo. Pokud by se vám tato výsada zdála nedostatečná, pak vězte, že spolu s titulem obdrží výherce i plášť, dýmku a váček, jehož obsah znají jen ti, kteří již Bilby byli.

Pokud tedy patříte mezi příznivce Tolkienových příběhů a hrdinů, přijeďte třetí zářijový víkend do Hradových Střímelic.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Další dlouho očekávaný dýchánek. Frodo a Bilbo slaví po osmnácté

Hide picture