Menu
FANZINE.cz
Komiks

Další filmové zpracování Temného rytíře. Tentokrát animované

Redakce

Redakce

24. 9. 2012

Film_Návrat_Temného_rytíře_2012_perexUž 25. září 2012 bude do americké distribuce uvedena animovaná adaptace Návratu Temného rytíře, jednoho z nejzásadnějších příběhů o Batmanovi.

V roce 1986 vytvořil Frank Miller čtyřdílný komiks o Batmanovi, který změnil nejen pojetí superhrdinů, ale i samotný komiksový žánr. Temný příběh zachycuje Bruce Waynea jako paranoidního starce žijícího v gothamské dystopii, jehož netopýří alter-ego se nechce vzdát války za lepší budoucnost pro dekadentní a rezignující společnost. Komiks získal zaslouženou slávu a nyní se dočkal i animovaného zpracování v projektu DC Universe Animated Original Movies.

Film Návrat Temného rytíře režíroval Jay Oliva, který už měl s Batmanem zkušenosti. Vytvářel totiž storyboardy pro dva předchozí DC animáky věnující se netopýří legendě, konkrétně Batman vs. Red Hood (2010) a Batman: Rok jedna (2011).

Millerova komiksová předloha je zřejmě obsáhlejší než finanční rozpočet studia na jeden film. Bylo tedy rozhodnuto o rozdělení filmu do dvou částí, což je jenom ku prospěchu fanoušků, protože dostanou věrnou a neseškrtanou adaptaci.

A už podle traileru můžeme usuzovat, že to opravdu bude velmi povedená adaptace, byť svázaná mládežnickou animací, na kterou si u amerických zpracování komiksových superhrdinů zkrátka musíme zvyknout. Jay Oliva nechal oživit Millerův kultovní přebal původního vydání jeho slavného komiksu, tak doufejme, že kvalitně oživí i celý Návrat Temného rytíře.

Batman: The Dark Knight Returns, part 1 (video film)

Animovaný/Akční
USA, 76 min

Režie: Jay Oliva
Hrají: Peter Weller, Ariel Winter, Michael Mckean, Wade Williams, Maurice LaMarche, Rob Paulsen, Gary Anthony Williams, David Selby

Uvedení do distribuce v USA: 25. září 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Další filmové zpracování Temného rytíře. Tentokrát animované

Hide picture