×
FANZINE.cz

Další kniha J. K. Rowlingové bude s největší pravděpodobností pro děti

Spisovatelka J. K. Rowlingová svým dětským fanouškům přinesla dobrou zprávu. Další kniha, kterou publikuje, bude určena právě jim.

Rowlingová novou knihu věnuje dětem. Zdroj: Wikimedia Commons, Autor: Daniel Ogren

Když se na stránkách autorky Joanne K. Rowlingové objevilo oznámení, že spisovatelka chystá román pro dospělé, informace vzbudila u čtenářů mnohé reakce. Spekulace, že by mohlo jít o pokračování Harryho Pottera, však byla záhy vyvrácena. Román The Casual Vacancy (do češtiny překládaný jako Prázdné místo), který vyšel ve čtvrtek 27. září, nemá s magií ani fantastikou nic společného.

Přečtěte si i další články o brýlatém kouzelníkovi

Nejmladší fanoušky britské spisovatelky (a možná, že nejen je) proto jistě potěší zpráva, že svou další knihu chce Rowlingová věnovat dětem. „Bude pro o něco mladší čtenáře, než byli fanoušci potterovek,“ prozradila autorka v rozhovoru pro BBC minulý týden.

Rowlingová se možná vrátí i do Bradavic. Nikoli však s novým dílem Harryho Pottera. „Nechci se mechanicky vracet do tohoto světa,“ uvedla. Představu, že by poslepovala nový příběh a ten vydala za účelem zisku, považuje spisovatelka za výsměch všemu, co pro ni knihy s Potterem znamenají.

Autorka ale přiznala, že existuje možnost návratu k vyšlým potterovkám. Několika z nich by podle jejího názoru prospěla úprava. „Jsem si naprosto vědoma, že by potřebovaly alespoň rok práce navíc,“ sdělila. „Musela jsem je psát za běhu a byly chvíle, kdy to bylo opravdu těžké.“Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..