Menu
FANZINE.cz
Literatura

Další kniha J. K. Rowlingové bude s největší pravděpodobností pro děti

Marek Hofman

Marek Hofman

1. 10. 2012

Spisovatelka J. K. Rowlingová svým dětským fanouškům přinesla dobrou zprávu. Další kniha, kterou publikuje, bude určena právě jim.

Rowlingová novou knihu věnuje dětem. Zdroj: Wikimedia Commons, Autor: Daniel Ogren

Když se na stránkách autorky Joanne K. Rowlingové objevilo oznámení, že spisovatelka chystá román pro dospělé, informace vzbudila u čtenářů mnohé reakce. Spekulace, že by mohlo jít o pokračování Harryho Pottera, však byla záhy vyvrácena. Román The Casual Vacancy (do češtiny překládaný jako Prázdné místo), který vyšel ve čtvrtek 27. září, nemá s magií ani fantastikou nic společného.

Přečtěte si i další články o brýlatém kouzelníkovi

Nejmladší fanoušky britské spisovatelky (a možná, že nejen je) proto jistě potěší zpráva, že svou další knihu chce Rowlingová věnovat dětem. „Bude pro o něco mladší čtenáře, než byli fanoušci potterovek,“ prozradila autorka v rozhovoru pro BBC minulý týden.

Rowlingová se možná vrátí i do Bradavic. Nikoli však s novým dílem Harryho Pottera. „Nechci se mechanicky vracet do tohoto světa,“ uvedla. Představu, že by poslepovala nový příběh a ten vydala za účelem zisku, považuje spisovatelka za výsměch všemu, co pro ni knihy s Potterem znamenají.

Autorka ale přiznala, že existuje možnost návratu k vyšlým potterovkám. Několika z nich by podle jejího názoru prospěla úprava. „Jsem si naprosto vědoma, že by potřebovaly alespoň rok práce navíc,“ sdělila. „Musela jsem je psát za běhu a byly chvíle, kdy to bylo opravdu těžké.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Další kniha J. K. Rowlingové bude s největší pravděpodobností pro děti

Hide picture