Menu
FANZINE.cz
Horory, hororové knihy

Další knižní novinky v únoru děsí – Resident Evil, Sanctum nebo Čistý

Olga Buriánková

Olga Buriánková

29. 2. 2016

Tyhle únorové novinky nejsou čtením pro zamilované hrdličky na Valentýna. Ať jde o pokračování temných sérií nebo prvotiny, dokážou milovníkům literární fantastiky pořádně zahrát na nervy!

miroslava-varackova-adaptace

Dystopická vize budoucnosti v únoru vede na všech frontách! Zdroj: výřez knižní obálky.

Stephani Danielle Perry: Resident Evil 4 – Podzemí

s-d-perry-resident-evil-4-podzemi

Zdroj: knižní obálka.

Navzdory obrovské moci začíná děsivá Korporace Umbrella ztrácet kontrolu nad svými tajnými zařízeními. Už tři laboratoře byly zničeny bývalými členy S.T.A.R.S. – polovojenské organizace, kterou Umbrella pomohla založit. Pod povrchem pouště na americkém jihozápadě má být uvedeno do provozu jedno z nejsofistiko­vanějších zařízení.

A někde uvnitř se může nacházet i klíč k zastavení Umbrelly jednou provždy! Pokud se ovšem Rebecce Chambersové a jejím přátelům podaří proniknout do podzemí a přežít útoky geneticky modifikovaných monster, která na ně čekají pod sluncem spálenou zemí…

Vydalo nakladatelství FANTOM Print 3. února 2016.

Madeleine Rouxová: Sanctummadeleine-rouxova-sanctum

Napínavé pokračování knihy Asylum vás zavede na známá místa, ale ukáže je v novém světle. Vyprávění je opět ozvláštněno dobovými fotografiemi, které pomáhají navodit atmosféru, kdy se tři přátelé pohybují na tenké hranici mezi minulostí a současností, genialitou a šílenstvím. Dan, Abby a Jordan, které známe z knihy Asylum, se snaží zapomenout na to, co prožili na letní přípravce v New Hampshire College.

Hrůzné zážitky je pronásledují ve snech i v každodenním životě, ač si nepřejí nic víc než zapomenout. Leč neúspěšně. Někdo (či něco?) je kontaktuje (příznačně prostřednictvím moderních technologií, ale i „staromódní“ poštou) a dává najevo, že „ještě není konec“. Danovi se do rukou dostává část fotografie, která vytvoří jeden celek s bizarními černobílými snímky, které již dříve dostali Jordan a Abby.

neal-shusterman-bez-sance

Zdroj: knižní obálka.

Jordan vyluští význam čísel na rubu fotografie – jedná se o souřadnice míst v Camfordu, městečku, v němž sídlí kampus NHC. A je jasné, co musí následovat! Trojice přátel se vrací na známá místa, aby odhalila tajemství, které, jak doufají, je jednou provždy osvobodí od minulosti. Odlupují jednotlivé vrstvy záhady jako cibuli (a občas je to skutečně i k pláči!), aby zjistili… Ale to už je na čtenářích.

Vydalo nakladatelství JOTA 10. února 2016.

Neal Shusterman: Bez šance

Fascinují a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit.

Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk.

miroslava-varackova-adaptace

Zdroj: knižní obálka.

Vydalo nakladatelství Knižní klub 16. února 2016.

Miroslava Varáčková: Adaptace

Zoya měla všechno – domov, přátele, rodinu… A pak lidstvo zdecimovaly války. Teď nemá nic. Přišla i o svůj domov. Ale přizpůsobila se. Vpřed ji pohání jen naděje, že ji vzácná mapa dovede do posledního útočiště na Zemi. Lidé zkoušení válkou a nemocemi se také přizpůsobili novému světu a bojují o každou minutu života. Osamělá dívka putující neznámou krajinou je pro ně snadnou kořistí.

Když Zoje pomůže neznámý Simon, poruší tím křehkou rovnováhu poválečného společenství a musí za to zaplatit životem. A tak se Zoya vydává na cestu zničenou krajinou s nadějí, že ji mapa po jejím mrtvém kamarádovi skutečně dovede před brány města, kde ještě vládne lidskost. Tedy měla by… Dystopická verze budoucnosti v nejnovějším románu Adaptace má až nebezpečně blízko k realitě, která může zabušit na dveře už zítra.

SW-star-wars-epizoda-vll-sila-se-probouzi-neuveritelne-pohledy

Zdroj: knižní obálka.

Vydalo nakladatelství Slovart 19. února 2016.

Jason Fry: SW Epizoda Vll – Síla se probouzí: Neuvěřitelné pohledy

Nenechte si ujít fantastické průřezy vozidly a plavidly z filmu Star Wars: Síla se probouzí. Neuvěřitelné podrobnosti a zasvěcené texty dělají z této knihy dokonalou příručku nových strojů z galaxie Star Wars. Na jejích stránkách najdete X-wing Poea Damerona či hrozivý raketoplán Kyla Rena, pokročilou techniku stíhaček TIE, slavné chodby Millennium Falconu a ještě mnohem víc!

Vydalo nakladatelství Egmont 23. února 2016.

Julianna Baggottová: Čistý 3 – Oheň

julianna-baggottova-cistý-3-ohen

Zdroj: knižní obálka.

Ve třetí a poslední knize série Čistý se Partridge ujímá vlády v Dómu, jednom z posledních útočišť v jinak zničené pustině, jíž se Země stala. Původně si předsevzal, že Čistým odhalí všechny otcovy lži, svrhne nelítostný řád Dómu a sjednotí jeho obyvatele se znetvořenými Starými žijícími za jeho silnými zdmi. Jenomže s ohromnou mocí, kterou má nyní v rukou, je vše mnohem složitější, než si dokázal představit.

Skupina přeživších Starých se vydává na mimořádně náročnou cestu k Dómu. Pressia získala klíč ke spáse, a když se jí podaří ho dopravit až do Dómu, Staří se snad vyléčí a všechny hrůzy se již stanou minulostí. Jenomže Bradwell tak snadno odpouštět nedokáže a navzdory Pressiiným prosbám je odhodlán zničit Dóm a potrestat jeho obyvatele za to, že se podíleli na zkáze okolního světa…

Bývalí spojenci a přátelé se stávají možnými nepřáteli na život a na smrt – a osud světa je nejistější než dřív. Zřítí se lidstvo do záhuby? Nebo z všudypřítomného popela přece jenom vyvstane nový svět?

veronica-rothova-divergence_filmova-obalka

Zdroj: knižní obálka.

Vydalo nakladatelství JOTA 24. února 2016.

Veronica Rothová: Divergence – filmové vydání

Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka – úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného.

Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí. První díl dystopické trilogie. Nové vydání s filmovou obálkou!

Vydá nakladatelství CooBoo 29. února 2016.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Další knižní novinky v únoru děsí – Resident Evil, Sanctum nebo Čistý

Hide picture