Menu
FANZINE.cz
Literární soutěže a ceny v žánrech sci-fi, fantasy a horor

Další ročník literární Ceny Karla Čapka je tu. Víme, jak se přihlásit

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

3. 11. 2013

Parcon 2012 perex Československý fandom vyhlašuje již 33. ročník literární soutěže Cena Karla Čapka. Soutěž sci-fi, fantasy a hororových povídek se letos dočkala několika změn a Fanzine.cz vám poradí, jak svoje dílo řádně zaregistrovat.

Petra Slováková, loňská vítězka CKČ v kategorii Novela

Petra Slováková, loňská vítězka kategorie Novela Zdroj: Lubomír Záborský

Do soutěže můžete zaregistrovat svůj příspěvek do těchto kategorií: mikropovídka – max. 9 000 znaků, krátká povídka – 9 001 až 30 000 znaků, povídka – 30 001 až 90 000 znaků, novela – 90 001 až 450 000 znaků. Delší povídky nebudou do soutěže zařazeny.

Pokud jste se již rozhodli zaslat finální verzi, je nutné učinit následující kroky. Zaplatit členský příspěvek ve výši 100 korun či 4 eur za povídku. Jedná se o novinku, pro kterou se organizátoři rozhodli v rámci zlepšení celé soutěže.

OBR: Cena Karla ČapkaCena Karla Čapka je výroční literární soutěž organizovaná od roku 1982 složkami Československého fandomu. Neplést s Cenou Karla Čapka předávanou PEN klubem. Prvním vyhlašovatelem byl v dubnu 1982 na prvním celostátním setkání fanoušků SF klub Salamandr z Pardubic. Cenou je již tradičně MLOK.

„Dosud jsme byli odkázání na přátelské dary počínaje knihami pro nominované až po náklady na přípravu na slavnostní galavečer, vstupné a ubytování. Každý rok jsme tak měli pocit, že vykořisťujeme své přátele a kamarády,“ uvedla organizátorka Jiřina Vorlová.

Své práce psané česky nebo slovensky zašlete v elektronické formě (nebo na CD a DVD) a současně ve třech čitelných papírových kopiích bez uvedeného autora, aby mohly být povídky hodnoceny anonymně, na adresu Jiřina Vorlová, Mariánská 401/41, 142 00 Praha 4 – Lhotka  a na e-mail aquila@altar.cz.

OBR: Jana Vaňková - vítězka 2012

Jana Vaňková, celková vítězka 2012 Zdroj: Lubomír Záborský

Přibalte s sebou

K vytištěným pracem nezapomeňte přidat průvodku obsahující vaše jméno, přesnou adresu, kontaktní email, telefon, datum a způsob platby registračního příspěvku a názvy všech zaslaných soutěžních prací.

Stejně tak přiložte čestné prohlášení, vlastnoručně podepsané, že soutěžní práce dáváte k dispozici organizátorům pro otištění a vydání v e-booku, případně zveřejnění na internetu bez nároku na honorář.

Platební podmínky:

číslo účtu 2500447940/2010 pro platby v ČR

číslo účtu 2500447940/8330 pro platby v SR

variabilní symbol: datum narození ve tvaru DDMMRRRR

Do soutěže nemohou být zařazeny práce, za které nebyl zaplacen registrační příspěvek, práce, které se již zúčastnily některého z předchozích ročníků, byly již publikovány v oficiálních tiskovinách či na internetu nebo jsou současně přihlášeny v jiné soutěži celostátního významu!

Výsledky předchozího ročníku budou vyhlášeny na Fénixconu-Parconu v Brně začátkem prosince, kde také budou již tradičně pokřtěny sborníky Mlok a Kočas.

 Bližší informace a kontakty:

 – http://www.fandom.cz/ – bližší informace v sekci CKČ

– aquila@altar.cz, Mariánská 401/41, 142 00 Praha 4 – Lhotka

Uzávěrka je stanovena na 30. listopadu 2013.

Ať vás provází múza!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Další ročník literární Ceny Karla Čapka je tu. Víme, jak se přihlásit

Hide picture