Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Dámské mom jeans, mrkváče a boyfriend džíny – jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Dá se říct, že letos jsou in všechny střihy džínů až na klasické skinny. Nosí se mom jeans, retro mrkváče, boyfriend i girlfriend džíny. Jaký je ale mezi nimi vlastně rozdíl? A které si pořídit, abyste šli s dobou a zároveň zvýraznili svoje křivky? S tím vším vám poradíme a ještě přidáme tipy, jak jednotlivé druhy nosit.

Mom jeans neboli mrkváče

Hned pro začátek vám rozhodování trochu usnadníme. Mom jeans je totiž jen víc fancy pojmenování starých dobrých mrkváčů, které mají volnější horní část a směrem dolů se zužují. A jak jejich anglický název vznikl? Není na tom nic složitého. V 70. letech je zkrátka nosily hlavně ženy v domácnosti a matky, pro které představovaly jedny z nejpraktičtějších a nejpohodlnějších kalhot. Až v 80. letech si mrkváče oblíbily i mladší dívky a postupně se z nich stal fashion symbol tohoto období.

Dnes se k mrkváčům opět vracíme v poněkud modernější podobě. Co si k nim obléknout, aby to lichotilo vaší postavě? Než budete experimentovat s uvolněnými siluetami, raději zvolte ověřenou klasiku, tedy kombinaci s crop topy, krátkými bundičkami nebo triky s košilemi zastrčenými dovnitř. Mom jeans díky tomu pěkně zdůrazní linii boků a vytvarují pas. Pokud si věříte na extravaganci, klidně je zkombinujte s delším kardiganem či mikinou. Spoustu inspirace najdete třeba u hvězd na Instagramu nebo v Bolf Store.

TIP: U mrkváčů níkdy nic nezkazíte stylovým páskem, který dodá outfitu elegantní nádech. Navíc zaručí, že bude tento typ džínů slušet opravdu každé postavě. Nebojte se zainvestovat do kožených modelů, vydrží vám opravdu dlouho.

Boyfriend střih

Snížený sed, rovné boky a celkově uvolněný střih charakterizuje boyfriend džíny, které ženy občas s oblibou nosí už od 60. letech. Zde je název jasný – vypadají, jako vypůjčené z pánského šatníku. Kupodivu se k nim ale stejně dobře jako tenisky pasují i lodičky. Naopak u sandálů nebo kotníkových bot na podpatku buďte opatrnější, nehodí se k nim zdaleka všechny. A ani zde neuděláte chybu s páskem, ale není to úplné must have.

Girlfriend džíny

Začátkem nového tisíciletí obohatil módní scénu ještě jeden střih, známý jako girlfriend. U tohoto typu se někdy můžete setkat i s pojmenováním Slim Boyfriend Jeans nebo Boy-fit. Vycházejí z boyfriendů, ale jsou užší a více lichotí ženské postavě. Pokud si nevyberete variantu s vyšisováním a dírami, můžete je klidně obléknout i do práce.

Džíny do zvonu

A jestli jste si z nabízených typů nevybrali, doporučujeme zvonové džíny. I ty budou mnohem víc trendy než úzké kalhoty a sluší téměř všem. Romantické duše je můžou doplnit halenkami s volány a krajkami. Volnomyšlenkářky k nim obléknou oversized svetr nebo boho top v zemitých barvách.

V létě se nosí hlavně světlé varianty, na podzim pak nastupuje středně nebo tmavě modrá. A dobrou zprávu máme i pokud jde o kombinace s botami a dalšími kousky. Tyto džíny skvěle vypadají s kotníkovými botami na moderním širokém podpatku a hodí se k nim nejrůznější doplňky včetně širokých pásků a klobouků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dámské mom jeans, mrkváče a boyfriend džíny – jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Hide picture