Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Darth Vader kandiduje na primátora Oděsy. Volili byste ho?

Jan Neuman

Jan Neuman

3. 6. 2014

Nevhodná zábava za každou cenu, nebo opravdu dobrá recese? Kandidát Vader vzbuzuje rozdílné emoce.

Další fotky naleznete zde.

Tento případ je znamením toho, jak zmatené časy dorazily na Ukrajinu. Zřejmě nemálo lidí při pohledu na nového kandidáta v kostýmu Darth Vadera  pozvedne obočí.

Maskovaní muži v současné době zabírají části Ukrajiny a nezáleží na tom, bez ohledu na to, k jaké straně konfliktu patř; tak proč by zrovna Darth Wader nemohl kandidovat na primátora Oděsy?

Samozřejmě, že se jedná pouze o vtip, ale o sakra dobrý vtip. Okolo města vyrostly billboardy, aby dělaly kandidátovi reklamu.

Stejně tak vznikla internetová reklama, včetně videí, která ukazují Vadera a tucty jeho loajálních stormtrooperů, běhajících po slavných Potěmkinových schodech.

Billboardy ukazují Oděse kandidátovu dobře známou sílu. „Silný muž. Politik. Otec,“ to jsou jen některé nápisy, které si můžete přečíst na billboardech ve městě.

Podobná reklama se objevila i v hlavním městě. Pokud se někdo ptá, jak může být vůdčí osobností dvou měst, tak odpovídá, že i kdyby vyhrál v obou volbách, tak to přeci nevadí, neboť, podle jeho slov, přeci buduje impérium.

Vader vstoupil do kandidátek na primátory po tom, co byla zamítnuta jeho kandidatura na prezidenta.

„Toto by mohl být nevinný žert, ale ve skutečnosti to není vůbec k smíchu“ pronesl Ihor Zhydenko z centrální volební komise na adresu Vaderovi kandidátky. „Někdo se pokusil změnit prezidentské volby na frašku,“ pokračoval.

Vader však nepochybuje o tom, že kandidatura na primátora Oděsy a Kyjeva je pouze začátek.

„Ukradli mi mé vítězství v prezidentských volbách, ale nikdy mi nemohou ukrást touhu po vítězství. Ujišťuji všechny mé podporovatele, že má rozhodnost a energičnost nebyla nikdy silnější,“ pronesl. „Proto jsem se rozhodl kandidovat na primátora dvou klíčových měst Ukrajiny. A brzy budu i ve vašem městě.“

http://www.deviantart.com/art/Darth-Vader-40053998

http://www.deviantart.com/art/Darth-Vader-40053998

Vadre je registrován jako leader Ukrajinské internetové skupiny, která zajistila vznik kampaně. Skupina vznikla poté, co tři procenta Ukrajinců napsala jméno Darth Vader na jejich lístky jako protest během parlamentních voleb v roce 2012. Tehdy ale ještě Vader nekandidoval.

Sithský lord bude během voleb v Kyjevě čelit Vilaliy Klitschkovi, který je hlavní postavou pro západních protestů proti prezidentu Janukovičovi.

Jednou z hlavních částí programu Ukrajinské Internetové Skupiny je snaha o to, aby se Ukrajina jednou zařadila mezi technologické leadery Evropy. Protože třeba v současné době používá na Ukrajině internet méně než polovina populace, neexistuje téměř žádná 3G mobilní síť. Proto by se chtěli zaměřit na to, aby měli hlavně mladí a děti přístup k počítačům a internetu.

Méně jasné je již to, jak by chtěl postavit „město budoucnosti“ v katakombách pod Oděsou, které pocházejí z 19. století. Stejně jako slíbil Kyjevu, že nějakým způsobem pohne územím, které je zamořené radiací po Černobylské katastrofě. Inu Síla je prostě mocná, a když dokázal postavit Hvězdu smrti, měli by mu Ukrajinci asi věřit.

Dále, aby ukázal svou světlejší a jemnější stránku, odhalil, že bych chtěl na mezinárodní den žen rozdávat ženám květiny.

Některé zprávy hovoří o tom, že muž v masce je Viktor Shevchenko z Kyjeva, kterému je 58 let, zatímco média jej odhalila jako Alekseye Shevchenka, kterému je 27 let.

Ukrajinská internetová skupina však prohlásila, že jejich leader oficiálně přijal jméno Darth Nikolajevich Vader.

Na Ukrajině je však tak napjatá atmosféra, že ne každý toto bere jako dobrý vtip. „Někteří prodavači a nakupující se smáli, ale já byl překvapen, že mnoho lidí opravdu věří, že se jedná o opravdového kandidáta,“ řekla místní žurnalistka Irina Yakovleva.

„Mnoho lidí jej kritizuje. Říkají, že mají obtížný život a nemyslí si, že jeho názory a představy by mohly jejich problémy vyřešit ,“ dodává vzápětí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Darth Vader kandiduje na primátora Oděsy. Volili byste ho?

Hide picture