Menu
FANZINE.cz
Technologie

Datum vydání iPhone 5 i parametry se rýsují. Přečtěte si možná fakta

Monika Šulcová

Monika Šulcová

16. 8. 2011

Přinášíme nové zprávy ohledně nového smartphonu od firmy Apple, a to iPhone 5. Informací je mnoho, ale čeho se nakonec opravdu dočkáme? A hlavně jaké bude stanoveno datum vydání?

OBR: iPhone 5

Takto by měl nový iPhone vypadat, snad je to finální verze Zdroj: reprofoto digitaltrends.com

Primárním dohadem je, zda budou k dispozici dva modely nebo jen jeden. První by měla být nová verze, iPhone 5 se standardním ovládáním, ale druhý model podle některých spekulací dostane název iPhone 4S. Podle všeho půjde pouze o poupravený iPhone 4.

iPhone 4S by se však od jeho předchůdce moc lišit neměl, došlo by především pouze ke kosmetickým úpravám. Zda se na pultech u Apple dočkáme zcela nového iPhone 5 nebo vylepšeného iPhone 4S, zatím není jasné.

Krásné tělo a vnitřek jak dělo

První spekulace dospěly k tomu, že se nový model bude velice podobat iPhonu 4. Jenže nejnovější fotografie naznačují naprosto jiný a nový vzhled.

Celý iPhone bude tenčí a směrem dolů se bude zúžovat. Velikost displeje budou 3,5 až 3,7 palce, ale také se objevily zprávy, že může mít celé 4 palce a obrazovka svými rozměry obsáhne celou šířku telefonu, včetně jeho okrajů.

Apple volí novou strategii.Cena nového iPhone 5 by měla být výrazně nižší!

Uvnitř pak podle všeho vsadí konstruktéři na 1 GHz procesor A5, který je až dvakrát rychlejší než procesor A4, jenž se používal u předchozích Apple mobilů. Jak klasická, tak operační pamět se budou držet hodnot předchozích modelů.

Polepšila si kamera. Ta by měla mít oproti předchůdci rovných 8 megapixelů. Operační systém by měl fungovat na iOS 5, který přijde nově s iPhonem. Na konci můžeme být stále ještě překvapeni něčím úplně jiným, ale zatím to vypadá, že se Apple drží svých plánů.

Apple v roce 2010 koupila společnost Polar Rose, která se specializuje na technologii rozpoznávání tváře. Takže je dost možné, že se dočkáme nějakých s tím souvisejících aplikací.

I tohle byla jedna z alternativ pro nový iPhone 5 Zdroj: reprofoto digitaltrends.com

Další na řadě má být vylepšené ovládání hlasem, které by mělo splnit všechny požadavky od zavolání až po hledání restaurace.

Navíc Apple uvažuje o nové technologii Near-Field Communication, díky které by mělo být možné používat samotný telefon i jako platební kartu.

A konečně datum vydání!

Kdy se tohoto Apple zázraku dočkáme? Zatím nikdo neví přesné datum, to výrobci stále drží pod pokličkou. Spekulace vyvolala zpráva, že se bude 7. září konat akce, což mnohé přimělo k tomu, že si myslí, že nový iPhone vyjde právě v tento den.

Mrkněte na možný vzhled telefonu. Tedy podle čínských plagiátorů

Většinou však tyto akce znamenaly oznámení nových iPodů, o kterých zatím letos nebylo ještě slyšet, snad jen o bílé verzi iPodu Touch a iPodu Nano s fotoaparátem. Přesné datum se ale určitě objeví brzy, a pak uvidíme, s čím se Apple nakonec vytáhne.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Datum vydání iPhone 5 i parametry se rýsují. Přečtěte si možná fakta

Hide picture