Menu
FANZINE.cz
Komiks

DC ohlásilo oficiální sci-fi o JLA z roku 3000

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

3. 1. 2014

Howard Porter: JLABatmanů, Supermanů a dalších hrdinů z budoucnosti už tu bylo mnoho. Buď cestovali časem nebo byli vyvoláni, občas jenom probíhali z jednoho času do druhého. DC ale představuje oficiální řadu, která se kouká o tisíc let dopředu.

Po česku Liga Spravedlnosti 3000 byla ohlášena už v červnu 2013, první náčrty už byly k dispozici o prázdninách. Oficiální datum prvního dílu ale směřuje až do lukrativní doby Vánoc, konkrétně jde o 4. prosinec.

První dojmy z kresby jsou výborné, ale něco na ní zároveň nesedí. Čím to je, že se zdá originální a neotřelá? Na scénu se totiž vrátil umělec, který se už slušnou řádku let na pultech neobjevil.

Současný tříčlenný tým

Howard Porter, který se dlouhou dobu potýkal se zraněním, se vrací na uměleckou scénu právě v tomto projektu. V roce 2007 umělec dokonce prohlásil, že končí s komiksy nadobro, vždyť díky nehodě nemohl ani cítit, že má v ruce pero nebo tužku. Teď je ale zpátky a to těší nejen fanoušky, ale i spolupracující autory.

J. M. DeMatteis a Keith Giffen si nemohou spolupráci se znovuzrozeným kreslířem vynachválit. Podle jejich slov jde o vstřícného a spolehlivého člověka, který se nejen ve svém řemesle stále skvěle vyzná, ale je i naslouchající a pokorný vůči scénáři.

I když zpočátku došlo kolem řady k problémům a od původního tria autorů odpadl Kevin Maquire, podle nedávných prohlášení všech členů týmu je už vše v pořádku a není mnoho, co by se projektu mohlo postavit do cesty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

DC ohlásilo oficiální sci-fi o JLA z roku 3000

Hide picture