Menu
FANZINE.cz
Komiks

DC své komiksy nově vydává se speciálními steampunkovými obálkami

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

29. 1. 2014

unknown: steampunkJede, jede mašinka, kouří se jí z komínka…Aneb steampunk! Ani gigant jako DC už před tímto žánrem neudržel oči zavřené a rozhodl se mu dát prostor na 20 exkluzivních obálkách.

Tenhle sympatický nácek z Hellboye je typický steampunker

Nejprve by to asi chtělo osvětlit, co to vlastně ten steampunk je. Jde o sci-fi žánr, který se točí hlavně kolem mechaniky poháněné parou. Bingo!

Háček je ale v tom, že události se odehrávají v post-apokalyptickém světě devatenáctého století, kde vlastně nedošlo k objevu spalovacích motorů atd.. ale právě parní stroje prožily své znovuzrození a následnou dominanci.

Jedna z velkých částí steampunku je právě animace a proto je už od útlého věku spojena s komiksem. Celý žánr se dá vlastně nejlépe vyjádřit jako například vyobrazení člověka s parní protézou místo končetiny nebo náčrtem parní pistole. Hodně koleček, hodně páček, hodně sklíček.

DC je plné (steam)pankáčů?

Pro komiksového fanouška je asi nejlepší si vzpomenout na různá udělátka v mnoha komisech, třeba v Hellboyi nebo Lize výjimečných. A už jsme doma.

No a v DC se rozhodli, že v únoru 2014 vydají dvacet obálek ovlivněných právě steampunkem. Takto okořeněné ilustrace budou rozprostřeny jejich New 52. Bohužel, dostupnost obálek je zatím nulová, což je ale na druhou stranu i dobře, protože jejich odhalení je samo o sobě velký spoiler.

Byl ale uveřejněn seznam komiksů, které se právě takových obálek dočkají, a na oficiálních stránkách nakladatelství ho není problém dohledat. Takže fanoušci steampunku, šetřete na nové komiksy!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

DC své komiksy nově vydává se speciálními steampunkovými obálkami

Hide picture