Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Dead Island: Riptide v Německu nevyjde. Je příliš krvavý a násilný

Marek Jedinák

Marek Jedinák

3. 12. 2012

Velmi úspěšná zombie hra Dead Island se pokračování s podtitulem Riptide nedočká, alespoň na území Německa. Přísná ratingová agentura jeho prodej kvůli extrémní přemíře násilí zatrhla.

Dead Island vypadá na screenshotech výrazně lépe než v reálu. zdroj: vydavatel hry

Německo je veskrze známé neúměrně přísnými ratingy, jako je tomu například v tomto ohled konzervativně smýšlející Austrálii. Očekávaný sequel Dead Island: Riptide se tak na pulty německých obchodů pravděpodobně nedostane, alespoň pokud v něm nedojde k zásadním změnám.

Čtěte také: Vybrali jsme nejlepší zombie hry. Naučí vás přežít invazi nemrtvých

Producent hry Sebastian Reichert uvedl, že německé zákony výslovně zakazují jakoukoli formu násilí vzhledem k lidem či jiným, lidem podobným bytostem. V praxi se tak dívá i na zombie, přestože jsou dle geekovského vnímání pouze bezduché schránky. „V Německu je úplně jedno jak přesně vypadají, pokud alespoň trochu připomínají lidi, máte průser,“ dodal pro upřesnění.

Sám Reichert vyjádřil podiv nad tím, jak široce je v praxi možné tento zákon vykládat. „Vezměte si třeba Gears of War 3. Nepřátele ve hře sice nejsou savci a biologicky odpovídají spíše plazům, ale na první pohled velmi výrazně připomínají lidi.  To, že se tam pálí zaživa plamenometem nevadí, vesele se prodává.“

Přitom poukázal na fakt, že na rozdíl od ostatních her Dead Island hráče za útoky na zombie trestá formou opotřebování zbraně, kterou je pak nutné opravit. Očividně však tahle výmluva zatím nestačila.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dead Island: Riptide v Německu nevyjde. Je příliš krvavý a násilný

Hide picture