Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Dejte si pivo s Bilbem a Frodem. Hospoda U Zeleného draka je otevřena

Marek Hofman

Marek Hofman

12. 12. 2012

Dát si napěněné pivo ve stylu Pytlíků, Brandorádů či Bralů už nebude problém. Navštívit totiž můžete hospodu U Zeleného draka, která se nachází na Novém Zélandu.

Hospodu U Zeleného draka zná každý fanoušek Tolkienova díla. Jde o podnik, který se nachází v Hobitíně. Právě v něm se měl Bilbo Pytlík setkat s Thorinem Pavézou a ostatními dvanácti trpaslíky, než vyrazili na onu cestu tam a zase zpátky.

Podívejte se na první dojmy z filmu Hobit: Neočekávaná cesta

Nemusíte však nutně být půlčík a žít ve Středozemi, abyste mohli hostinec navštívit. Stačí letenka na Nový Zéland. Zelený drak už totiž několik dní oficiálně funguje a vítá návštěvníky. Ve čtvrtek 29. listopadu ji přestřižením stužky otevřel ministerský předseda Nového Zélandu Key John.

Hospoda se nachází v turistické vesnici Hobitín, městečku, které je pro veřejnost otevřeno od roku 2002. Vesnička původně sloužila jako kulisa pro Jacksonovu trilogii Pán prstenů. Během natáčení snímku Hobit: Neočekávaná cesta se městečko dočkalo rozšíření. Přibylo v něm čtyřicet čtyři hobitích nor a domků s typickými kulatými dveřmi a okny.

Snad čepují dobře. Zdroj: facebook.com/GreenDragonHobbiton

Vedoucí hospody U Zeleného draka Russell Alexander odhaduje, že filmový Hobit by mohl přilákat alespoň 100.000 lidí v průběhu příštího roku. Jednalo by se tak o významný nárůst návštěvnosti. Za desetiletí svého fungování totiž do Hobitína zavítalo 300.000 osob.

Otevření hostince patrně nebude jediným krokem ke zvýšení cestovního ruchu. Do budoucna se plánuje také s možností přenocování v hobitích norách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dejte si pivo s Bilbem a Frodem. Hospoda U Zeleného draka je otevřena

Hide picture