Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Crysis 2 demo je venku. Co nabízí?

Redakce

Redakce

1. 3. 2011

Dnes brzy ráno středoevropského času spatřilo světlo světa demo očekávané FPS akce Crysis 2 od vývojářů z německého studia Crytek.

Foto: classy v multiplayeru

Timur a jeho parta po několika dekádách. Zdroj: ea.com

Vzhledem k tomu, že uniklá verze Crysis 2, která se objevila na síti zhruba v půlce února a obsahovala celou kampaň pro jednoho hráče, byla dle informací z různých fór a blogů značně nestabilní (uniklý build byl ze začátku ledna, tj. zhruba 3 měsíce před vydáním), demo nám má dokázat, že je hra již připravena a především upřít naši pozornost směrem k 25. březnu, kdy Crysis 2 v distribuci EA vychází oficiálně.

Jedná se o multiplayerové demo pro majitele konzole XBOX (pro ty je to již druhá verze, ta první však byla k dispozici pouze krátce) a hráče na PC, zatímco ti, kteří vlastní PS3 si na svůj port budou muset ještě chvilku počkat.

Foto: Nanosuit

Nanosuit samozřejmě nesmí chybět ani ve dvojce. Zdroj:ea.com

Přibližně 1,6 GB velký soubor si můžete stáhnout z oficiálních stránek hry, k samotnému hraní se budete muset zaregistrovat na mycrysis.com, to je ale v současných chvílích takřka nemožné, vzhledem k tomu, že se o to pokouší současně velký počet lidí, a tak bývají servery často přetížené.

Pokud si ale demo stáhnete a dokážete se prokousat přes registraci, čekají na vás dva herní módy – Team Instant Action, ve kterém se proti sobě postaví dva šestičlenné týmy, přičemž vyhrává ten tým, kterému se v časovém limitu podaří získat nejvíce fragů.

Foto: Bojiště uprostřed velkoměsta.

Tak trochu Ground zero. Foto: ea.com

Druhým módem je Crash Site, ve kterém musíte obsadit a ubránit výsadkové moduly Cephů, tedy mimozemské rasy, se kterou jsme se potkali již v prvním díle, potažmo v datadisku. Tyto módy si můžete zahrát na dvou mapách, přičemž první Skyline se rozkládá na střechách něčeho, co kdysi bylo Manhattanem. K dispozici je také mapa Pier 17, ve kterém navštívíte jeden z doků v New Yorku.

Přestože grafický kabát je opravdu skvělý, jak je ostatně u Cryteku zvykem, některé PC hráče možná zamrzí, že hra zatím nepodporuje rozhraní DirectX 10/11, ale šlape na starém dobrém DirectX 9. Plná verze, která bude obě nejnovější rozhraní podporovat, u nás vychází 25. března jako multiplatformní titul pro PC/X360/PS3, jak již bylo avizováno.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Crysis 2 demo je venku. Co nabízí?

Hide picture