Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Den nezávislosti bude mít pokračování. Willa Smithe ale neuvidíme

Jan Uhlík

Jan Uhlík

4. 7. 2013

Den nezávislosti

Režisér Roland Emerich už v těchto chvílích pracuje na pokračování Dne nezávislosti. V předchozích dnech se na nás vyvalila hromada informací ohledně jeho nového díla. Podívejme se na ně.

Den nezávislosti

První útok byl odražen, jak dopadne druhý? Zdroj: distributor

První z informací se týkají hereckého obsazení. Emerich chtěl zprvu obsadit Willa Smithe do jeho předchozí role kapitána Stevena Hillera. Jenže po tom, co zjistil, na kolik se posunul Willovo honorář, se raději rozhodl pro praktičtější využití financí. Například se také zmínil, že veškeré třpytivé věci, které se ve filmu objeví, budou od známé firmy Swarovski. To zaplatí část rozpočtu a nepůjde zřejmě o jediný product placement a může se tak stát, že film časem překoná rekordní částku za reklamu, z filmu Muž z oceli.

Jeff Goldblum a Bill Pullman budou pokračovat ve svých filmových rolích. Jeffa tedy uvidíme opět jako počítačového specialistu Davida Levinsona a Billa v roli prezidenta Spojených států amerických Thomase J. Whitmora.

Vedle těchto rolí Emerich naznačil, že se dočkáme i dětských herců, které jsme mohli vidět v původním filmu. Předpokládáme, že narážel na Mae Whitman, která hrála dcerku prezidenta a Rosse Bagleyho, nevlastního filmového syna Willa Smithe. „Objeví se tam staré známé tváře, ale také nové mladší charaktery; bude to tak trochu o tom, že děti převezmou role svých otců,“ řekl Emerich.

Bill Pullman a Jeff Goldblum

Zleva: Bill Pullman jako prezident USA a Jeff Goldblum jako počítačový inženýr. Zdroj: reprofoto youtube.com

Další informace se týkají děje samotného. Film nebude bezprostředně po útoku, ale odehraje se v dnešní době. Lidstvo tuší, že o mimozemšťanech neslyšelo naposledy a tak se chystá na obranu. „Je to změněný svět, něco jako historie paralelního universa. Lidé se sice zmocnili mimozemské technologie, ale neví jak si jí přivlastnit kvůli organickému ovládání. Za to se naučili používat anti-gravitační zařízení a umístit ho například do letounů.“

Film bude k našemu překvapení rozdělen na dva. Název filmu je prozatím stanoven na Den nezávislosti navždy, část první a část druhá. V první části by měli vetřelci zotročit naší planetu, přičemž na konci snímku by lidé vyhráli malou bitvu, která jim dodá naději do dalšího filmu, kde se již provždy od mimozemšťanů oprostí.

ID - Alien

Vetřelec už se zajisté těší na odplatu. Zdroj: reprofoto youtube.com

První z dvou dílů se objeví v našich kinech okolo 3. července 2015.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Den nezávislosti bude mít pokračování. Willa Smithe ale neuvidíme

Hide picture