Deník Heatha Ledgera byl zveřejněn. Obsahuje zápisky k roli Jokera

OBR: The Dark Knight JokerNěmecký dokumentární seriál s názvem Too Young To Die v epizodě věnované Ledgerovi přinesl ukázky z jeho deníku. Přibližují hercovu práci na jeho poslední dokončené roli.

OBR: The Dark Knight Joker
Geniálně ztvárněné šílenství. Zdroj: distributor filmu

O tom, že se Heath Ledger na roli Jokera ve filmu Temný rytíř připravoval neuvěřitelně poctivě a že se do ní plně pohroužil, se vědělo už během natáčení. Až jeho smutné a šokující náhlé úmrtí vyvolalo otázky o míře a intenzitě jeho práce, na které hledá odpovědi i tento dokument.

Heathův otec Kim ukazuje stránky popsané poznámkami, doplněnými nejrůznějšími obrázky divokých zvířat, záběry z filmu Mechanický pomeranč, výstřižky z komiksu. Deník obsahuje taky monolog Jokera z nemocnice a fotografii z prvních zkoušek make-upu. Kim Ledger dodává:

„Aby se Heath mohl sžít s postavou, uzavíral se do hotelového pokoje na několik týdnů. Rád se úplně ponořoval do svých postav,“ přibližuje Heathovu přípravu jeho otec.

Postava Jokera byla pro mladého, nadějného herce bohužel poslední dokončenou. Získal za ní posmrtně obrovské uznání a množství ocenění, včetně Oscara. Stín jeho příliš brzkého odchodu tak zůstane na filmu Temný rytíř už napořád.

Deník Heatha Ledgera byl zveřejněn. Obsahuje zápisky k roli Jokera
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.