Menu
FANZINE.cz
Literatura

Děsivý Halloween nejen pro děti, ale i pro fandy Harryho Pottera

Adriana Pavliková

Adriana Pavliková

31. 10. 2014

Na Halloween, při němž si každý rád užije nějaké to hrůzostrašné překvapení, si Pottermore J. K. Rowlingové připravil článek o Dolores Umbridgeové. Jak trefné! Nepřebíhá snad každému fanouškovi mráz po zádech už jen při pomyšlení na tuto postavu?

Dolores Umbridgeová děsí Harryho a jeho přátele i fanoušky. Zdroj: distributor filmu

Dolores Umbridgeová děsí Harryho a jeho přátele i fanoušky. Zdroj: distributor filmu

Dolores Umbridgeová se poprvé objevila v páté knize série od J. K. Rowlingové nazvané Harry Potter a Fénixův řád. Postava působila jako první náměstkyně ministra kouzel Kornelia Popletala a později vyučovala v Bradavicích.

Harrymu a jeho přátelům znepříjemňovala život absurdními pravidly a nepříjemnými tresty. Zároveň se mezi čtenáři stala nejnenáviděnější postavou z této populární a oblíbené série.

Na Pottermore by se 31. října, tedy dnes, měl objevit článek o tisíci a pěti stech slovech. Odhalí tak by myšlenky a přemítání samotné Umbridgeové.

Toto datum by také mohlo být prvním dnem, kdy Pottermore odtajní pátou knihu. To znamená nové interaktivní hry a zejména zajímavé články přímo od Rowlingové.

Halloween tedy bude pro čtenáře, kteří se o svět Harryho Pottera zajímají, děsivý i bez dýní, masek a domů hrůzy.

S každým dnem přibližujícím tento hrůzostrašný svátek napětí mezi fanoušky stoupalo, protože zmíněné webové stránky čtenářům přichystaly zajímavé bonusy v podobě výsledků několika soutěží a dalších akcí.

A co vy? Také nesnášíte ďábelskou profesorku v růžovém?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Děsivý Halloween nejen pro děti, ale i pro fandy Harryho Pottera

Hide picture