Menu
FANZINE.cz
Deskové a karetní hry

Deskohraní 2012. Na festivalu plném her nebude chybět řada novinek

Petra Vlková

Petra Vlková

5. 10. 2012

Letošní festival Deskohraní proběhne ve dnech 6. až 14. října, opět v budově Tyršova domu v Praze, ale navíc ještě v Městské knihovně na Mariánském náměstí. A program rozhodně nebude chudý.

Deskohraní není žádná ztráta času., Zdroj: archiv organizátorů

Každý den, od devíti dopoledne až do desáté hodiny večerní (vyjma poslední neděle), si hráči užijí nejednu deskovou hru, starou i novou. Ludotéka (prostor pro volné hraní) jich tentokrát nabídne přes pět set. Pro začátečníky se chystají soutěže a pro pokročilé turnaje s mezinárodní účastí. A pokud se bude chtít někdo s určitou deskovkou pouze pořádně seznámit, bude moci využít rychlokurz se znalcem a průvodcem her v jednom.

Přečtěte si: Deskovka Česká hudba nese další trošku do mlýna vědomostních her

Tím, že se festival rozšíří o zmíněnou knihovnu, novinky nekončí. Najdou je účastníci jak mezi hrami, jež se budou na Deskohraní prezentovat, tak i v rámci turnajů, na něž deskovky doporučili stálí hráči. Vedle fóra autorů her a dětského koutku se také připravuje celý doprovodný program pro veřejnost.

Když jde o soutěže a turnaje, diplomy nesmí chybět, Zdroj: archiv organizátorů

Konkrétně se mohou nadšenci do her těšit na osvědčené turnaje v deskovkách Osadníci z Katanu, Zatre, Dominion, a nově například na Dobu kamennou, Kroniku panství či Puerto Rico. Hlavním organizátorem je sdružení Duha a hlavními sponzory zůstávají společnosti Albi a Mindok.

Co se týká cen vstupného a spousty dalších informací, vše zájemci naleznou na webových stránkách deskohrani.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Deskohraní 2012. Na festivalu plném her nebude chybět řada novinek

Hide picture