Menu
FANZINE.cz
Technologie

Deus Ex 3 collectors edition. Za jaké bonusy si můžete připlatit?

Roman Šeiner

Roman Šeiner

12. 5. 2011

Herní legendy mají ve světě her obrovskou výhodu. Jakákoli uvolněná informace má cenu nováčkovské kartičky Wayna Gretzkeyho. Deus Ex: Human Revolution patří právě k takovým hrám. Podívejme se, co je o hře zatím známo a co bude součástí collectors edition.

Že by studentské koleje? zdroj:deusex.com

Nečeká nás ani FPS, ani RPG. Vlastně to bude něco mezi. Správný mix obou žánrů hráčům chutná jako správně točené pivo a naše abstinenční příznaky začínají nabírat na intenzitě. Hra patrně nebude přeložena do češtiny, na druhou stranu o důvod víc zabrat ke konci školního roku v angličtině.

Deus kam se podíváš

To hlavní je, že se z trojky stane jednička. Děj hry je zasazen před události prvního dílu, takže mladší pařanstvo si může beztrestně užít nový příběh. Na projektu je cítit verva, se kterou se marketing pustil do celého projektu. Deus Ex je značka, kterou mají hráči vpálenou do paměti jako vajgl típnutý do oční bulvy.

Společně se hrou vyjde komix, kniha (autor James Swallow), dokonce i herní figurky. Scénář je napsán na více jak 200 000 řádcích (a sakra-pozn. překladatel). Speciální edice taktéž nezůstává pozadu. Předně to jsou herní bonusy jako třeba celá nová kapitola se zatím neurčenou postavou z minulých dílů (tak přeci trošku šikany pro nováčky).

Dále velký počet automaticky odemčených zbraní, herní kredity pro nákup/upgradování zbraní. Dvd o vývoji hry, soundtrack, další komix, art book. Přibalena je i figurka hlavní postavy. Uvidíme, jaká bude ještě cena, protože to je to poslední, co nám může vyrazit úsměv i se zuby z huby.

Kdo koho a kde

Hlavní postava není bezejmenný panák, ale Adam Jensen, pracovník bezpečnosti v laboratoři pro biomechanické augmentační technologie (v podstatě nano-tech). Bohužel má zrovna den blbec; do laborky vtrhne komando a všechny vědce postřílí. Staromilci zapláčí, protože má hra nově zavedený systém automatického vyléčení. Taktéž přibyl systém krytí a my začínáme mít velké déja-vu (Mass Effect 2).

Plastickká operace aneb jak si zmenšit pivní pupík

Nemálo fandů si stěžuje, ale kluci a holky z Eidosu ujišťují, že vše bude tak akorát a o nic nás neochudí. Žádná bezduchá akce se nechystá, postačí jedna kulka do čela a už líbáte chodník. K obtížnostem řekli autoři pouze: “Jedna obtížnost vládne všem.“ Jestli je to dobře nebo špatně, je opět diskutabilní, stejně jako možnost zapnutí/vypnutí zvýraznění předmětů, s nimiž můžete pohybovat. Ovládání vozidel a jiných strojů se nekoná.

Oči budou přecházet

Kamera se bude dynamicky měnit v závislosti na situaci. Například vizuálně zajímavé situace či komba bude kamera automacky přepínat do třetí osoby. Přilepení ke stěně při plížení bude pro změnu z Adamových očí. Sice se pohybujeme v budoucnosti (pistole, počítače či technické vychytávky), ale to nebrání k prolínání s renesanční érou. Starodobý nábytek, zláté rámy atd. U Bioshocku podobná věc vyšla, tak proč ne?

A hackování? Kdo si myslí, že v deseti sekundách otočí pexeso a jede dál, ten má smolíka. Celý systém bude mít k minihře blízko asi jako Halina Pawlowská k medaili z pětiboje. Hra bude pro PC, Xbox i PS3. Od vývojářů zazněla děsivá věta: „Vyjde to od dubna 2011 do března 2012.“ Takže zakleknout a modlit se. Více informací najdete v preview hry Deus Ex: Human Revolution.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Deus Ex 3 collectors edition. Za jaké bonusy si můžete připlatit?

Hide picture